Wpis z mikrobloga

@dziecielinapala: Ja już wyjaśniłem kilka postów powyżej dlaczego (na 99,9%) blokada, a nie laweta (z tego miejsca można by także samochód wywieźć, pod warunkiem zaistnienia konkretnych przesłanek). A znowu dlaczego blokada, a nie wezwanie (które większość nazywa mandatem)? Bo jest o wiele skuteczniejsza od karteczki za szybą ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xTortox: Gdzie ja napisałem we wpisie, że powinni odholować? Mi chodzi o to, że ktoś blokuje bramę wjazdową a straż miejska zakłada blokadę, żeby samochód stał tam jeszcze dłużej
@Lemon_cheese: czego nie zrozumiałeś?

Już ci ktoś napisał, że blokady zakłada się na auta które nie utrudniają ruchu, ten samochód blokuje wjazd do posesji więc logiczne jest, że powinien zostać odholowany ¯_(ツ)_/¯( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Lemon_cheese: Nie powinien zostać odholowany, jeśli nie były spełnione konkretne przesłanki. Jeśli postawię samochód przed swoją własną bramą, albo za zgodą użytkownika tejże bramy, przyjedziesz na miejsce i mi go odholujesz? Sytuacja na miejscu weryfikuje dalsze postępowanie strażników.
@tusk: "a straż miejska zakłada blokadę, żeby samochód stał tam jeszcze dłużej" - ale wiesz że to najbardziej idiotyczne i populistyczne stwierdzenie w kwestii blokad jakie tylko może być? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastosowanie blokady jest stokroć lepsze niż wystawienie wezwanie za szybę. Mam nadzieję że ogarniasz dlaczego.
@tusk chyba kazdy samochód zaparkowany niezgodnie z przepisami utrudnia ruch. Czy to samochodowy, pieszy, rowerowy itd. zakładanie blokady jest bez sensu, do tego może powodować gorsze skutki. Pojawi się pożar, właściciel takiego auta musi nagle jechać z kimś do szpitala, trzeba nagle przestawić samochód a nie ma możliwości
Wystarczyło by chyba zrobić zdjęcie takiego auta źle zaparkowanego jako dowód, wysłać mandat poczta i po problemie? A jak naprawdę blokuje wjazd to laweta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xTortox: Nie, zakładanie blokady nie jest lepsze.

Przy wezwaniu kierowca wróci do samochodu i odjedzie - brama zostanie odblokowana.

Przy blokadzie kierowca wróci do samochodu, dzwoni po straż miejską, czeka aż mu zdejmą blokadę, czeka na wypisanie mandatu, odjeżdża - brama jest zablokowana znacznie dłużej.

Widzisz różnicę?