Wpis z mikrobloga

  • 6
W ogóle #!$%@? są te blokady. Daja blokadę bo koels stoi w miejscu niedozwolonym, żeby stał w nim dłużej. Ale blokadę można dac tylko jeśli nie utrudnia ruchu. A skoro nie utrudnia ruchu to czemu jest to miejsce niedozwolone xdd
  • Odpowiedz
Poza tym, mogli dać mandat bez blokady


@tusk: No, ale z drugiej strony, takie rozwiązanie zachęcałoby do zastawiania wjazdów. Parkując źle możesz dostać mandat i blokadę, a parkując źle na wjeździe tylko mandat. To bezpieczniej zastawić bramę. Chyba jednak holowanie byłoby lepsze w tym wypadku.
  • Odpowiedz
Jak nie utrudnia ruchu, jak blokuję bramę wjazdową?


@tusk: Może brama jest nieużywana? W takich bramach nie raz widziałem stojące potykacze czy stoliki świadczące o tym, że nikt przez nią nie jeździ na co dzień. Może tu właśnie tak jest.
  • Odpowiedz
Blokada ma na celu ukarać właściciela samochodu poprzez tracenie przez niego czasu na czekanie na przyjazd służb. Działa to zwłaszcza w przypadku osób dla których "mandat to nie problem".
Odholowanie jest o tyle skuteczniejsze, że jest chwila grozy "bo ukradli", trzeba zamówić taksówkę, udać się po samochód na parking oraz pewnie sypnąć groszem za całą akcję oraz za "garażowanie".
Po takiej akcji z pewnością niektórzy będą czujniejsi na zakazy parkowania.

@dziecielinapala
  • Odpowiedz
@tusk: Tak jest pewnie wygodniej, liczą że ktoś na krótko zaparkował i że za chwilę zadzwoni. Ja wielokrotnie byłem świadkiem zakładania blokad stojącym na zakazie obok wyjazdu ze szpitala podczas gdy teoretycznie powinny być odholowane przez utrudnianie pracy karetkom.
  • Odpowiedz
@redemptor: Utrudnienie to wykroczenie skutkowe - do podjęcia czynności z zakresu utrudnienia musi być wylegitymowany zgłaszający. Jeśli nikt z karetek się nie skarżył, nie ma podstaw do odholowania, a jedynie do blokady (za sam znak zakazu). Rozumiesz?
  • Odpowiedz
@tusk: Wyjaśnię Ci to, bo widzę że póki co nikt nie podołał - niektóre wpisy to takie bzdury, że aż strach xD. Pojazd jest na 100% zablokowany w związku z popełnieniem innego wykroczenia niż postój w świetle bramy. Może stoi za zakazem? Może nie stosuje się do sposobu parkowania wskazanego znakami pionowymi? Może chodzi jeszcze o coś innego, nie wiem. Sam postój w świetle bramy wjazd/wyjazd jest wykroczeniem dopiero wtedy,
  • Odpowiedz