Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to obsesyjne podkreślanie płci, kiedy ktoś zwraca się ogólnie do mas. Ostatnio w mediach dzieją się zupełnie dla mnie niezrozumiałe fikołki.
„Witamy Polki i Polaków”, „zegnamy uchodźców i uchodźczynie”, „#!$%@? obywateli i obywatelki”, „pozdrawiam moich czytelników i czytelniczki” xD

W normalnym świecie (ale i w kontekście poprawności językowej - popraw mnie ktoś, jeśli się mylę), poprzestanie na pierwszej formie byłoby zupełnie normalne, ale #!$%@? nieee, trzeba jasno zaznaczyć, ze mówimy do mężczyzn i kobiet, bo inaczej jakaś tępa dzida, przestaje czytać po „Drodzy klienci (…)”, bo uważa, że to nie do niej xD albo wywleka to jako przejaw dyskryminacji.

Już nie będę wspominać o psycholożkach i innych kierowczyniach, bo to osobny temat na gorzkie żale.

Już mi trochę lepiej jak to z siebie wyrzuciłam, ale mogliby tego już nie robić.

#takaprawda #gorzkiezale #bekazpodludzi chyba #lewackalogika #logikarozowychpaskow #feminizm #jezykpolski
  • 65
@Ytarka: nie wiem co napisać więc wkleje przepis na gofry
SKŁADNIKI
8 SZTUK
1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
2 łyżeczki cukru pudru lub kryształu
1 łyżka cukru wanilinowego
2 jaja
1/2 szklanki oleju roślinnego (np. słonecznikowego) lub roztopionego masła
1 i 1/3 szklanki mleka
PRZYGOTOWANIE
Mąkę wsypać do miski, dodać proszek do pieczenia, sól, cukier, cukier wanilinowy. Wszystko wymieszać a następnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AVATARKUBA122:

troszkę jesteś przewrażliwiona na tym punkcie ¯\(ツ)/¯


A "moją gościnią jest dzisiaj..." To też przewrażliwienie czy jednak forsowanie na słuchaczach czy czytelnikach nowomowy w bolszewickim stylu? Bo widzę to w lewicowych dziennikach i postępowych stacjach radiowych, które nawet lubię ale jak słyszę takie wynalazki to mi uszy więdną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ytarka: o to to, pełna zgoda, aczkolwiek fikołki to się dopiero zaczną jak się ogarną, że tylko dwie formy to za mało i potrzeba jeszcze neutralnej płciowo
@AVATARKUBA122: niekoniecznie, a co z osobami które nie identyfikują się ani jako kobiety ani jako mężczyźni? Zwrot „Polacy” obejmuje ogół społeczeństwa, natomiast „Polki i Polacy” to już jest zawężenie grupy ze względu na płeć. Oczywiście sobie żartuje ( ͡° ͜ʖ ͡°), smieszne ze podział na płcie zazwyczaj używają osoby ze środowisk lewicowych
@Ytarka: Pick me girl - witamy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Feminatywy Cię bolą, bo przez całe Twoje życie wszystko było w domyśle "męskie", teraz na szczęście idzie znowu w dobrą stronę, bo tak to żadna nowość, "Architektki" istniały już w Polsce od kiedy kobiety mogły pracować, dopiero w PRL te formy zostały wyparte. Język na szczęście ma taką cudowną właściwość, że ewoluuje mimo malkontenctwa.
Ps. a propo tego screena, raz na jakiejś niby neutralnej platformie ktoś spytał "jak może mężczyzna być w ciąży?" to wyjaśniłam prostymi słowami "jeśli jakaś osoba jest biologicznie kobietą, ale identyfikuje się jako mężczyzna, to gdy jest w ciąży uznaje się ją za mężczyznę w ciąży".

Dostałam za to perma xD za homofobie