Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
Stwierdziłem, że zakup 380 konnego RWD byłoby szybkim samobójstwem i dlatego wezmę 300 konny AWD.
Ale szkoda mi V8 na rzecz V6. (ten dźwięk)
Czy ktoś może jednak ma argument, że takie RWD jest spoko w deszcz czy zimie jeśli nie miało się wcześniej żadnego RWD?

#pytanie #motoryzacja #samochody #rwd #awd #v6 #v8
zortabla_rt - Stwierdziłem, że zakup 380 konnego RWD byłoby szybkim samobójstwem i dl...

źródło: comment_1630132430BAGv5YmGNqw1E0gsr92jPQ.jpg

Pobierz
  • 122
@zortabla_rt: Zawsze mialem RWD ale od kiedy mam AWD (stale) to widze roznice. Nic nie przebije napedu na 4 kapcie. Jest bezpieczniejszy, lepiej startuje, trzyma sie drogi jak przyklejony. Ale jak masz RWD to nie zawsze musisz uzywac pelnej mocy, wiec tez sie da jezdzic bezpiecznie. Nie ma na twoje pytadnie dibrej odpowiedzi, musisz sie sam zastanowic co bardziej wolisz. Ja prxy najblizszej okazji musze kupic RWD i nic z tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zortabla_rt: jeździłem 460KM V8 rwd i o ile nie wyłączysz elektroniki to nie ma problemu. Oczywiście trzeba wiedzieć że na zakręcie szczególnie jak jest ślisko to należy zdjąć nogę z gazu, ale jak masz włączone systemy to one i tak na ogół pozwolą tylko na lekki uślizg. Możesz się jedynie denerwować że będzie często świeciła kontrolka, że nie będziesz mógł wykorzystać mocy, bo będzie odcinać, ale myślę że V8 lepiej będzie
@zortabla_rt: Nie ma argumentów na takie wybory. Bierzesz, co ci się podoba i tyle. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady, kwestia osobistych preferencji. Jedni lubią czyste zakręty bez poślizgu, inni jak dupa leci maksymalnie po szerokości. Jak nie jesteś pewny, to spróbuj jednego i drugiego.
Kupisz mocne amerykańskie rwd to będziesz jak typowy kierowca mustanga - przy pierwszej okazji #!$%@? w przystanek. Najpierw lepiej się oswoić z porządnym rwd, które skręca i prowadzi się tak, jak powinno, czyli BMW. Później można cudować z amcarami, ale po przesiadce z BMW to będzie i tak tylko rozczarowanie w kwestii komfortu i przewidywalności prowadzenia.
lysyzlombardu - Kupisz mocne amerykańskie rwd to będziesz jak typowy kierowca mustang...
@zortabla_rt: jeździłem przez rok 367hp rwd, e60 550i, zima w Warszawie bez problemu, byłem nim tydzień w Karpaczu jak było tam -15 w ciągu dnia i zasypane drogi, jechałem z Karpacza do szklarskiej poręby i jeszcze dalej podczas opadów śniegu, jak nie wyłączysz żadnych systemów to jest git nawet w taka pogodę. Mi w 550, a auto starsze bo 2008 rocznik, systemy działały z prędkością światła. Wiadomo ze jak wyłączysz systemy,
@Tropical_Gypsy: miałem ten sam silnik w e60 i przejezdzilem zimę bez problemu, bardzo polecam to V8 bo jest naprawdę cudowne i jak się dobrze dba to zero awarii. Jedyna wada jest taka ze układ wydechowy jest dość cichy, przynajmniej w e60, i do 3-4k rpm nie słychać ze masz pod maska duży silnik. Jakbyś miał jakieś pytania co do silnika i kosztów eksploatacji to uderzaj na priv