Wpis z mikrobloga

O Jezus Maria.

Wczoraj na treningu jak robiłem wiosłowanie sztangą (trochę słabo się rozgrzałem - przysięgam ostatni raz)
To mi coś tu nagle zaczęło bolec. Dokończyłem trening, bylo lekko czuć.
Dziś #!$%@? przy każdym zgięciu albo zmianie pozycji niemiłosiernie albo nawet jak mocno wypne brzuch to jakby się zaciskaja mięśnie w tym miejscu i bolą 4-5 sekund.

Zrobiłem coś kręgosłupem czy naderwałem jakiś mięsień? Co robić żeby to najszybciej wyleczyć i złagodzić ból.

#pytanie #medycyna #silownia #mikrokoksy #urazy
BananowyKrol - O Jezus Maria.

Wczoraj na treningu jak robiłem wiosłowanie sztangą (t...

źródło: comment_16300458815HFLD7yoyMN2a1AveUS3wd.jpg

Pobierz
  • 23
@BananowyKrol: Jakiś misiem Ci się "podwinął" ja miałem tak kiedyś jak wstawałem, to się nie mogłem ruszyć przez godzinę, do lekarza później poszedłem USG zrobić nawet.
Weź się rozgrzewającym czymś posmaruj, końska maść, albo podobne.
Myślę, że powinno przejść, bo w identycznym miejscu miałem taki sam ból.
@BananowyKrol: Przy głębszym wdechu też mnie kuło, jak lezałem jak placek to bylo spoko, rozsmarować i dla rozchodzić :)
Tak jak tutaj napisał, jeśli będziesz to miał długo, to idź do lekarza, możesz asekuracyjnie też iść wczesniej jak się martwisz jakoś bardziej :)
@BananowyKrol: nic nie kombinować z tym, żadnego rozciągania i obciążania. Jak to przy pogłębionym wydechu występuje, to może być mięsień zębaty, a on się dosyć trudno goi. Pauza na dwa dni i zobaczyć co dalej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BananowyKrol: też miałem coś takiego dwa dni temu. Zakwasy mięśni międzyżebrowych plus skurcz, który spowodował przyciśnięcie nerwu żebrowego, który był uciskany przez tenże mięsień i bolał jak cholera. Moja rada: Ketonal na uśmierzenie bólu (bez recepty są małe dawki), uderzeniowa dawka magnezu (3 razy dziennie 6 tabletek i tak przez dwa dni) i najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem prywatnie, żeby wykluczyć złamanie.

O kręgosłup się nie martw, na 90% nie
@Saprofit: No właśnie rozgrzewka była słaba, ostatni raz w życiu ten błąd popełniłem.

@chaczapuri: Z opisu brzmi podobnie, ale zakwasy? To się zaczęło po podniesieniu sztangi nagle. Jak leżę plackiem to lekko tylko czuję to miejsce, ale jak wstaję do kibla, się zegnę albo coś to promieniuje i zaciska aż mi brzuch na kilka sekund z bólu. Kiedy to przejdzie?