Wpis z mikrobloga

Czy spotkaliście się podczas rekrutacji z łamigłówkami logicznymi?

Czy to były zadanka w stylu testów na inteligencję np. pokazane trzy elementy i dopasuj czwarty z podanych,
czy może historyjki o krasnoludkach, kłamcach i inne tego typu?

Znacie jakieś przykłady, albo stronki na których można poćwiczyć takie rzeczy? Po wpisaniu w google wyskakują różne, ale nie wiem jakiego typu się spodziewać i co ćwiczyć ¯_(ツ)_/¯

#rekrutacja #it #programowanie #programista15k #businessintelligence #analizadanych #datascience
  • 18
@wer0nika: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami żyli Jaś i Małgosia. Jaś kłamał od poniedziałku do piątku a weekend mówił prawdę. Małgosia przeciwnie - kłamała tylko w sobotę i niedzielę. Pewniego dnia zarówno Jaś ja i Małgosia powiedzieli "wczoraj kłamałem". Jak to był dzień?
Mój ulubiony element dręczenia kandydatów na rozmowie rekrutacyjnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie za trudny, bo rozumiem, że mogą się odrobinę stresować.
Tak
@wer0nika: Jedno z najbardziej popularnych narzędzi to caliper test. Duże firmy chętnie korzystają z tego testu. Jak poszukasz "caliper test" to znajdziesz przykładowe zadania a na YT są wręcz kursy jak najlepiej się przygotować.
@wer0nika: miałem coś takiego, ale to już było po głównej rozmowie i wątpię aby to miało jakiś znaczący wpływ na wynik rekrutacji. To raczej jakiś wymysł HRów do jakiś statystyk. Nie przygotowywałem się w ogóle, ale też w ogóle się nie spodziewałem.
@wer0nika: Miałem jakąś śmieszną zagadkę i siedziałem przy niej ładnych kilka minut, bo zastanawiałem się nad tym, że pewnie to jest jakieś podchwytliwe zadanie + stres. Źle to wspominam, bo czułem się jak debil i na to samo pytanie od jakiegoś znajomego podałbym poprawną odpowiedź po kilkunastu sekundach.
@groman43: i ktoś tam u was pracuje ? Bo jeśli to nie google to trochę żenada #!$%@?. Raz miałem podobny cyrk z olowkami i długopisami i wysmialem prowadzącego bo najpierw sam nie wiedział o co mnie technicznie pyta a potem zagadki logiczne jak dla dzieci specjalnych.
@wer0nika: masz przewieźć wilka, babe i kozę na drugą stronę rzeki. W łódce jest miejsce tylko na 1 pasażera. Klasyka, każdy to chyba zna ale jak dojdzie stres różne rzeczy z ludzi wychodzą. I o to chodzi masz pokazać radzenie sobie z problemem, nawet nie skuteczne rozwiązanie.
@piotrlionel: Sądząc po tonie Twojej wypowiedzi, nie zdziwiłbym się gdybyś tak naprawdę Ty nie był w stanie zrozumieć prowadzącego że względu na braki w wiedzy techniczej, a teraz zwalasz całą winę na niego.