Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Jutro mam egzamin a wiadomo na egzaminach czasami czepiają się o #!$%@? rzeczy. I tak jak na rysunku jadę prosto , zjeżdżając z drogi z pierwszeństwem. Włączam wtedy lewy kierunkowskaz czy nie. Tak wiem że #!$%@? pytanie, ale już sam zgłupiałem jak to ma wyglądać na tym egzaminie. (No i widomo tam gdzie zamazalem to nie ma drogi xD)
#prawojazdy
lukaszkoo - Mirki pytanie. Jutro mam egzamin a wiadomo na egzaminach czasami czepiają...

źródło: comment_1629988737Mv1mAhKJuU5Cxmi5vZBS1q.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
@cnka: niemiłosiernie mnie #!$%@?ą takie skrzyżowania. Robią znak, który ni #!$%@? nie pasuje do rzeczywistości przez co wrzucam kierunkowskaz w prawo, gdy jadę w prawo, bo znak sugeruje, że tak trzeba, i wrzucam też kierunkowskaz w lewo jadąc tak naprawdę prosto, żeby inni wiedzieli po #!$%@? się zatrzymałem na środku skrzyżowania ja #!$%@?.
  • Odpowiedz
Kierunkowskazem sygnalizujesz zmianę kierunku ruchu, a nie to czy będziesz poruszał się po drodze z pierwszeństwem, więc nie sygnalizujesz jazdy na wprost.


@GeWa: po co używa się kierunkowskazów? Żeby pokazać innym użytkownikom dróg, że wykonuje się jakiś manewr. No to teraz rozpatrz tę sytuację. Czy skręcający w prawo (na skrzyżowaniu dróg, to nie jest zwykły zakręt, żeby nie było) będą dawali znak prawym kierunkowskazem, że skręcają? Część pewnie tak, część pewnie
  • Odpowiedz
Jak będziesz musiał przepuścić kogoś kto jedzie ta droga z pierwszeństwem i nie zasygnalizujesz kierunkiem i się zatrzymasz i ktoś Ci #!$%@? w tył to wtedy się dowiesz czy trzeba włączyć czy nie.


@sebek1987: wciąż nie trzeba, a wręcz nie powinno się włączać.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Głos rozsądku słyszę. Reszta mówi, że nie trzeba a gość z tyłu ma sobie wywróżyć z fusów czy ten przed nim będzie jechał w prawo czy prosto, bo zauważyłem, że panuje moda na nie sygnalizowanie skrętu w miejscach jak to gdzie droga prosto nie jest droga z pierwszeństwem.
  • Odpowiedz
@Krupier: Gdyby wszyscy na takiej drodze sygnalizowali skręt to nie byłoby problemu ale dobrze obaj wiemy, że wielu mysli, że jak jest droga z pierwszeństwem to nie trzeba sygnalizować. Ja dla bezpieczeństwa swojego i swojego auta jadąc tu prosto wrzucam lewy kierunek. Gościu za mną ma sygnał, że prawdopodobnie będę się zatrzymywał aby przepuścić ludzi na drodze z pierwszeństwem. Przepisy swoją droga a rozsądek swoją.
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: no właśnie sygnalizujesz manewr czyli masz opcje pojechać prosto to nie włączasz kierunkowskazu ponieważ nie zmieniasz kierunku jazdy a jak skręcasz w lewo lub w prawo to włączasz, nie wiem czemu ludzie tak sobie komplikują nie które rzeczy. Brak sygnalizacji = jadę bez zmianu kierunku jazdy wg znaków pionowych lub/i poziomych, tak samo na rondzie, nie wrzucam kierunku (prawego) = kontynuuje jazdę po rondzie.
  • Odpowiedz
Gdyby wszyscy na takiej drodze sygnalizowali skręt to nie byłoby problemu ale dobrze obaj wiemy, że wielu mysli, że jak jest droga z pierwszeństwem to nie trzeba sygnalizować. Ja dla bezpieczeństwa swojego i swojego auta jadąc tu prosto wrzucam lewy kierunek. Gościu za mną ma sygnał, że prawdopodobnie będę się zatrzymywał aby przepuścić ludzi na drodze z pierwszeństwem. Przepisy swoją droga a rozsądek swoją.


@sebek1987: no i rozsądek nakazuje nie wrzucać
Krupier - > Gdyby wszyscy na takiej drodze sygnalizowali skręt to nie byłoby problemu...

źródło: comment_1630002511osyjZe12LFnuFpgeiAfHZf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
kierunkowskaz włączasz:

1. Zmiana pasa ruchu

2. Zmiana kierunku.

Tutaj ani 1 ani 2 nie ma miejsca


@assurin: akurat jest zmiana pasa ruchu kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@lukaszko: wrzucaj kierunek ale w tej krótkiej opcji 3 mignięcia
  • Odpowiedz