Wpis z mikrobloga

Wiem, że dla niektórych będzie to już podchodzić pod #teczowepaski ale cóż, mamy XXI więc i chciałbym podpytać o kosmetyki dla... mężczyzn (wiem wiem, olaboga gej).

31 lat na karku, skóra już nie taka młoda i wychodzą zmarszczki, suchość na twarzy itd. Pomyślałem, że już czas przesiąść się z 'Nivea for men' na coś odpowiedniego, co pozwoli zachować moje piękno na dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbardziej dbam o brodę, tu jako tako się orientuje co i jak jednak w innych aspektach średnio. Tyle co się przerzuciłem z gównianych żeli po prysznica za 5 zł/2 litry na mydła i nimi się myje pod prysznicem.
Szukam więc kosmetyków do mycia twarzy, nawilżania i czegokolwiek innego, co może być pożyteczne / niezbędne w użyciu.

Jakie firmy produkują dobrej jakości kosmetyki dla mężczyzn? Na co zwracać uwagę?

#kosmetyki #niebieskiepaski #kiciochpyta #zdrowie #uroda #pielegnacja
  • 14
@ATAT-2: Ja mam dziwnie, bo żadne kremy mi nie pasują, mam wrażenie, że mają jakiś zapach, a najgorsze jest to, że "czuję" je na twarzy, w sensie, że czuję je na skórze, przeszkadza mi to. Nivea i Nivea for men najgorsze są dla mnie pod tym względem. Ale nie wiem jak to się stało, kiedyś użyłem kremu Bambino ( ͡° ͜ʖ ͡°) i od tamtego czasu tylko
stivenus - @ATAT-2: Ja mam dziwnie, bo żadne kremy mi nie pasują, mam wrażenie, że ma...

źródło: comment_16299812450Rajwc218LUw5XM5Xxuxnv.jpg

Pobierz
@ATAT-2: Jeśli chodzi o kremy to mi się kiedyś rzucił w oczy wywiad z właścicielem marki true men skin care i spróbowałem i nie narzekam (chociaż to już średnia półka). Poza tym jeszcze marka Siberica, jak r__k wyżej pisał, jest całkiem spoko (zarówno cenowo jak i jakościowo) i jest dostępna w Rossmanie.
Jak chcesz tańsze to jest cała linia Loreal for men (chociaż akurat ludzie, którzy się znają lepiej na kosmetykach,
@ATAT-2 Bielenda Professional - żel do mycia twarzy, jest taki też stricte "męski", żeby nie było zbyt pedalsko ;) albo Tołpa Sebio - 3 enzymy. Krem do twarzy to The Ordinary - Natural Moisturizing Factors + HA - dość szybko się wchłania i nie jest tłusty.
Idąc dalej, to przed kremem dobrze użyć toniku, może np. też być z The Ordinary z kwasem glikolowym, albo któryś z serii Bielenda Professional, albo Pharmaceris
@ATAT-2: Pod oczy krem Ziaji z witaminą C
Na twarz jakiś krem nawilżający Avene (drogie, ale się nie #!$%@?ą - na szczęscie w np. zikodermo możesz poprosić o próbki)
Do włosów lepiej jakiś naturalny szampon bez silikonów itp żeby się wolniej przetłuszczały - są na alledrogo różne polskie marki np. Vianek.
@ATAT-2: W tym wieku bez dbania o cerę w młodości zostaje już tylko retinol i zabiegi u kosmetologów żeby nie pogłębiać zmian. Zniszczonej skóry już nie uratujesz. Oczywiście jeszcze obowiązkowo krem SPF, bo bez tego cała reszta nie ma sensu.