Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Fart. Wszystko sprowadza się do farta.

Parę lat temu zamknęli firmę w której pracowałem i zostałem bezrobotnym. Oszczędności się kończyły, zaciskałem pasa coraz mocniej i wysłałem chyba kilkaset cv. Aż tu nagle, jakimś cudem udało mi się znaleźć pracę za granicą. Moje doświadczenie i profil pasowało ale nie mówiłem w ichniejszym języku - holenderskim. Szef dał mi szanse i mnie zatrudnił. Powiedziałem że yolo, raz się żyje trzeba spróbować i wyjechałem nie znając tam nikogo, bez języka i bez oszczędności.

To było 5 lat temu. Od tego czasu Poznałem swoją żonę, awansowałem 3x i kupiłem mieszkanie. Ile rzeczy może się zmienić przez fart. Ze wysłałem tam właśnie cv, że dyrektor mnie polubił i postanowił mi dać szansę. Ale ad rem, dlaczego to pisze?

Dzisiaj dzwonił do mnie jakiś polski numer telefonu. Odbieram a tam gość z firmy do której wysłałem cv PIEC LAT TEMU. I pyta się czy jestem zainteresowany pracą w ich firmę i ze moja cv wpadła im w ręce.

Ja mu powiedziałem że wysłałem do nich ta cv 5 lat temu i od tego czasu dużo się zmieniło... Ze oferta musiałaby być naprawdę super dobra żebym myślał nad powrotem. I jedyne co by mnie skłoniło do powrotu albo pracy z domu to pensja. Oczywiście typowa gadka ze nie mogą ujawnić (hatfu) i pytają się jaka jest moja stawka.

Tłumaczę facetowi że przy aktualnej pensji, inflacji, nowym ladzie i cenach nieruchomości to mogę rozważyć powrót za 34 tysiące netto miesięcznie. Usłyszałem tylko "gulp" I ze niestety.

No i jak tutaj nie kochać #emigracja

#polska #chwalesie #pracbaza

A w ogóle to po rozmowie zapaliła mi się lampka ze co na to rodo? Nie trzeba po 18 miesiącach pytać się o przedłużenie możliwości wykorzystywania danych? Moja cv powinno już być dawno zniszczone

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6126af6d7b37e6000b78457a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 4