Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2014
nienawidze polskiego kultu chleba

Część martwego zwierzęcia które całe życie cierpiało a teraz leży w lodówce od tygodnia bo nikomu się nie chce go obrobić cieplnie? A, #!$%@? do śmietnika

Kromka zeschniętego chleba - ty gnoju, guwniarzu zasrany #!$%@? nie wyrzucaj, to pan jezus, matka święta Baltonowska, pleśń się zdrapie
  • 113
@to_jest_chyba_kurcze_zart: Przypomniało mi się jak w szpitalu dostawałem pełno kromek najtańszego białego chleba z mortadelą, więc żywiłem się raczej kabanosami i innymi rzeczami które mi przynosiła rodzina. No i zdarzało mi się dostać #!$%@? za wyrzucanie tego chleba do śmietnika od babek które przychodziły rano sprzątać xD
pozostawienie całych rozbełtanych obiadów z mięsem, ziemniakami, warzywami do #!$%@? - i sleep
wyrzucenie chlebka bożego do śmietnika - real shit
@to_jest_chyba_kurcze_zart: najbardziej bolało marnowanie jedzenia podczas praktyk w restauracji hotelowej. Nie lubię marnować jedzenia dlatego staram się nie kupować na zapas a jak już coś więcej to coś takiego co się nie zepsuje zbyt szybko

Do tego dochodzi kwestia terminu ważności gdzie spora część produktów jest wyrzucana że względu na nią a towar jest nadal zdatny do jedzenia ;p
@rolnik_wykopowy: > No no, za każdym razem jak wychodzisz z kundlem z domu, to pies znajduje zapleśniały chleb. Tak było.

@rolnik_wykopowy: u ciebie na malutkiej wsi pewnie to nie jest problem ale w miastach na osiedlach, niemal wszedzie jest #!$%@? chleb na trawnikach. Najczesciej to jest wina starych ludzi ktorzy odkladają chleb obok smietnika bo myslą ze ktoś to sobie wezmie do zjedzenia, pozniej przez zwierzęta albo przypadkiem zostaje porozrzucany
JOK WAM GŁUD DO DOPÓW ZAJRZY, GUNWIARZE JEDNE, TO SIEM NAUCZYCIE SZANOWAC CHLIB.


@Filipterka25: Przecież cały ten kult u starych ludzi jest właśnie z głodu. Pokolenie 50+ ma go dość mocno wbite do głowy a im młodszy tym kult coraz mniejszy.
Wynika to jedynie z tego że my nigdy nie głodowaliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tymajster:

O to chodzi, że zero waste to ograniczenie marnowania żywności w ogóle, a kult chlibka to bezsensowne faworyzowanie jednego produktu.


Aha, bezsensowne, bo wynikające z tradycji - a ta, jak wiadomo, nie ma prawa wpływać na postawy ludzkie, one mogą być kształtowane jedynie przez artykuły lajfstajlowe i hasztagi... xD
Wcale nie będzie też tak, że o tym całym ziroł łejst wszyscy zapomną za rok, góra pięć, gdy w modzie będzie
@Yurakamisa: Szczerze mówiąc to głodując bym bardziej stawiał na pokarm roślinny (marchew czy inny zimniok w ogródku czy w lesie zasadzisz, nawetcoś zjadliwego wyrośnie, a z chlebem to gorzej).

Inna rzecz, że moja rodzina nie miała tego wbitego - zawsze hodowali jakieś króliki na kiju, nawet żyjąc w mieście xD więc w okresach, hm, większośc niewydolności gospodarki nakazowo-rozdzielczo-polskiej wpierdzielali króliki, a że z zawodu jedno z dziadków było krawcem to dzieciarnia
Wcale nie będzie też tak, że o tym całym ziroł łejst wszyscy zapomną za rok, góra pięć, gdy w modzie będzie już zupełnie co innego, podczas gdy "kult chlibka" jakoś sobie trwa od stuleci nawet po dzisiejsze, skretyniałe czasy i gdzieś tam skromnie w tle, bez rozgłosu robi swoje.


@Wentrosz: Przekonałeś mnie, przestanę marnować chleb (którego praktycznie nie jem, może raz na miesiąc, dwa), za to zaraz #!$%@?ę połowę mięsa, warzyw
@byz45:
Kulturowo jak już, a jak wiadomo obyczaje nie zmieniają się z dnia na dzień.
Jeszcze ostatni ludzie pamiętający wojnę dożywają swoich dni, kiedyś ich było więcej, także nie dziwne że ci którym brakowało jedzienia w stopniu dramatycznym, wychowali swoje dzieci a czasem wnuki w skrajnym szacunku do żywności.
A że w naszej kulturze synonimem jedzenia jest chleb, który ma jeszcze poczesne miejsce w teologii chrześcijańskiej to nie dziwne że był
nienawidze polskiego kultu chleba

Część martwego zwierzęcia które całe życie cierpiało a teraz leży w lodówce od tygodnia bo nikomu się nie chce go obrobić cieplnie? A, #!$%@? do śmietnika

Kromka zeschniętego chleba - ty gnoju, guwniarzu zasrany #!$%@? nie wyrzucaj, to pan jezus, matka święta Baltonowska, pleśń się zdrapie


@to_jest_chyba_kurcze_zart: niestety wykazałeś sie totalna ignorancją i nie zajrzałeś nawet do googla, skąd wzięła się tradycja szacunku do chleba.

Nie zamierzam