Wpis z mikrobloga

Jpd. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj u lekarza do którego udała się moja siostrzenica. Zgłosiła się do lekarza z jakąś dolegliwością związaną z uchem. I trwa badanie itd. Po czym pani doktor pyta się mojej siostrzenicy czy jest zaszczepiona. Siostrzenica odpowiedziała zgodnie z prawdą, że nie zaszczepiła się. Na co od pani doktor otrzymała tekst "To życzę pani śmierci na ulicy". Jpd.

Nie mieści mi się w głowie w ogóle by lekarz mógł w ten sposób zwrócić się do pacjenta. I pytanie co można z tym zrobić? Podpowiedziałem siostrzenicy, aby wysłała pismo z opisem sytuacji do rzecznika praw pacjeta oraz do dyrektora tej placówki, a także zamieściła opis na stronie znany lekarz(chociaż i tak pewnie szybko skasują). Da się w ogóle coś więcej zrobić, nie mając żadnych dowodów?
Siostrzenica w życiu, nie spodziewała się takich słów od lekarza i mocno to przeżywa w tej chwili. Lekarz życzący pacjetowi śmierci? No halooo jpd. Brak mi słów.
#sluzbazdrowia #covid19 #kiciochpyta #medycyna #lekarz
  • 13
@r4do5 Jak się ogarnie to ma napisać pisma. Zobaczymy czy w ogóle i co odpowiedzą.

@mexxl
@troglodyta_erudyta

Zdawałem sobie sprawę, że pisząc ten post, zostanę właśnie tak odebrany. Jednak niestety sytuacja miała miejsce naprawdę, nie jest to żaden "bait" czy inne opowieści dziwnej treści.. Nawet nie wiem co Wam odpisać. Przykre jest to jak ta pandemia działa na ludzi i kieruje ich przeciw sobie.
dawałem sobie sprawę, że pisząc ten post, zostanę właśnie tak odebrany. [...] sytuacja miała miejsce naprawdę,


@Sebik89: Wg mnie nie ma w tym nic dziwnego. Ludziom pandemia siada na baniak to dlaczego takie przypadki nie miałyby się zdarzać wśród lekarzy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sebik89: jeśli tak, to pisać do dyrektora przychodni i od razu do Izby Lekarskiej odpowiedniej dla jej rejonu. Przez takich zjebow później ludzie odbierają nas tak, a nie inaczej. Niech zgadnę lekarka w wieku, powiedzmy dojrzałym, co wszystkie specjalizacje ma w małym palcu? Dobrą robotę robi też FB i lokalne grupy, ale uważajcie bo nie macie nic nagranego, a idiotka może się mścić
@r4do5 Zgadzam się, że nie ma w tym nic dziwnego. Jednak na lini lekarz-pacjent takie słowa jednak nie powinny paść. I wiem, że lekarz też człowiek, ma prawo być przemęczony, mogła mu umrzeć na covid cała rodzina. No ale mimo wszystko, życzenie innemu człowiekowi śmierci tylko z tego powodu, że się niezaszczepił, to mocne przekroczenie granicy.
@mexxl No właśnie siostrzenica ma pisać do dyrektora i rzecznika praw pacjetna(choć jak ta instytucja działa to nie wiem). Tyle wiedziałem to jej podpowiedziałem, zresztą siostrzenica ma też się skontaktować jeszcze ze swoją babcia ktora jest lekarzem, żeby jej pomogła to ogarnąć. No a lekarka faktycznie bym powiedział, że w wieku wręcz przejrzałym. Zemsty akurat się nie obawiamy, bo siostrzenica mieszka obecnie 500km od domu rodzinnego i raczej nie zamierza się tam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sebik89: no właśnie tak myślałem. Oprócz ukazania jej zachowania w mediach społecznościowych to raczej każdy będzie miał to w ... Bardziej chodziło mi tutaj o sprawy cywilne jak zaczniecie głośno mówić na portalach o sytuacji.
Stare baby żyjące w przeszłym systemie, uważają, że całe miasto ma im się kłaniać, często bez męża albo z innym mężem "elytą", przegrały już dawno życie. A jak myślą o swoich kompetencjach? O Panie, czego to
@mexxl Zdaję sobie sprawę, że to będzie beton ciężki do skruszenia. W sumie na niczym bardziej jej nie zależy niż na tym by ta kobieta dostała pstryczek w nos, tak aby dwa razy się zastanowiła nim znów do kogoś się w ten sposób odezwie. I pewnie tak to się skończy jak mówisz, że te instytucje niewiele zrobią, jeśli nie nic. Taki plus jedynie z tego wyjdzie, jeśli dostanie w ogóle od nich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sebik89: Niestety tak działa cały nadzór nad lekarzami, nie będę udawać koledzy kryją kolegów. Wasze skargi będą uznane za niezasadne, nie raz, nie dwa widziałem gorsze odżywki do pacjentów, a jedynie co mógł zrobić dyrektor to zaprosić na dywanik na wspólną kawkę z takim lekarzem bo i tak nie ma personelu lekarskiego.
Możecie próbować, ale dla niej to i tak spłynie jak po kaczce. Jedynie wkurzy się dyrektor npz, że psuje
@mexxl No to nieźle to działa, choć w sumie można się tego spodziewać. Zwłaszcza z nasza służbą zdrowia i brakiem lekarzy. Tym samym współczuję tym normalnym lekarzom, którzy pomimo pandemi i osobistych tragedii spowodowanych covid, nie dali się zwariować. Poznałem takich kilku, podczas różnych badań, gdzie na luzie można było z nimi pogadać. I takich szanuję. I choć tych dobrych jest dużo więcej to taka jedna szuja potrafi skutecznie psuć opinie wszystkim.