Wpis z mikrobloga

Wczoraj tankowałem do pełna verva 98 na stacji #orlen w Renicach koło Myśliborza link do google mapy. Po przejechaniu około 3km na S3 w stronę Gorzowa Wlkp. auto zgasło, tyle co dałem radę zjechać na pas awaryjny i nie chciało już odpalić. Lawetą wróciłem 600km do Krakowa.

Dziś serwis Mazda wykonał oględziny silnika i pierw spuścili trochę paliwa. Odkręcając wtryski zaczęła im ciec piana. (filmik nagrany i mają mi podesłać).

To co spuścili to woda i benzyna w proporcjach 50% na 50%, widoczne na zdjęciu poniżej. Ciemniejsza barwa to woda. Po spuszczeniu całego baku, okaże się ile zalałem wody...

#afera #orlenuczy #januszebiznesu
soxn - Wczoraj tankowałem do pełna verva 98 na stacji #orlen w Renicach koło Myślibor...

źródło: comment_1629809628KZzjAPJ3vni6WTOqjPLtDZ.jpg

Pobierz
  • 263
@Mac02: ojciec woził całe życie paliwo (najpierw CPN, później PKN a na końcu Orlen). Za czasów tego ostatniego właśnie, bywały takie sytuacje, że paliwo do bazy paliwowej przyjeżdżało tak słabej jakości że dowozili cysternami "czyste" paliwo do cystern kolejowych i mieszali tam to dłuższy czas "żeby przeszło".
Najgorsze co może zdarzyć się na samej stacji to"mix" czyli dolanie np. ON do PB (takie sytuacje zdarzały się całkiem często).
Woda? na 90%
To co spuścili to woda i benzyna w proporcjach 50% na 50%, widoczne na zdjęciu poniżej. Ciemniejsza barwa to woda. Po spuszczeniu całego baku, okaże się ile zalałem wody...


@soxn:
teraz idź na stację paliw, kup sobie literek benzynki i zmieszaj z wodą :)

ciekawi mnie też jak pobrali akurat taką ilość wody i paliwa?
pobierając z dołu mieliby tylko jedną ciecz, pobierając z góry mieliby drugą ciecz
tu akurat wystarczy,
@soxn 1. Punkt z którego biorą paliwo jest pod ścisłą kontrolą i paliwo stamtąd biorą dziesiątki stacji i to nie tylko orlenowe.
2. Nie da się od tak do zbiorników z paliwem na stacji nalać wody.
3. Jedyna opcja to jak jakiś Mirek zauważył sabotaż. Możliwe że cysterna stała w nocy na parkingu zalana do pełna co nie powinno się wydarzyć bo paliwo powinno być od razu zlewane do zbiorników.
5. Ktoś