Wpis z mikrobloga

@Mokin12:
Dyskutowałem kiedyś na mirko w temacie plucia na Januszy co synkowi biorą Porsche w leasing a pracownikom nie chcą dać głupiego 500 zł podwyżki. Przykład jest bardzo prosty.

Janusz ma dość sporą firmę, zatrudnia 1000 pracowników i co miesiąc ma z tej firmy 500 tys. złotych zysku. Pracownicy żądają podwyżki o 500 złotych. Pytanie - jak Janusz da każdemu 500 zł więcej to ile mu zostanie w kieszeni? ( ͡
  • Odpowiedz
@Mokin12: Trzeba pracować w porządnej firmie, w której właściciel jest człowiekiem. Jak firma dla której pracuję wypracowała w 2020 wbrew czarnym prognozom covidowym dodatkowy zysk to prezes dał każdemu z ~1000 pracowników po 3 koła premii na święta bo powiedział, że wypada się podzielić i wynagrodzić ciężką pracę ludzi, którzy się do tego przyczynili. (Firma w 100% polska, założona i prowadzona przez Polaków) ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
(Firma w 100% polska, założona i prowadzona przez Polaków)


@smk666: z szefem z za granicy albo takim co nigdy w polsce nie mieszkał. U mnie podejście jest takie: "ma być tanio i liczy się każda złotówka, #!$%@? mnie obchodzi że ludzie mają raki, chore dzieci, czy nie mają co jeść" (w kontekście wynagrodzeń) No a potem biadolenie "no nie ma sprzedaży", no ale co się dziwić skoro do roboty ludzie przychodzą
  • Odpowiedz
z szefem z za granicy albo takim co nigdy w polsce nie mieszkał


@kwaz1:
Pudło, założyciele to dwaj bracia po pięćdziesiątce którzy z rodzinami mieszkają pod Wrocławiem. Po prostu cenią swoich specjalistów bo wiedzą, że bez zmotywowanej załogi są w czarnej dupie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@omajgydnes: Co jest złego w podaniu o podwyżkę?
1. Dajesz podanie
2. W zależności od odpowiedzi tak/nie rzucasz papierami albo nie

Twoje podanie trafia do akt, a jakbyś negocjował słownie, to przy wypowiedzeniu i tak odwrócą kota ogonem, że im nie sygnalizowałeś, że warunki pracy ci nie odpowiadają.
  • Odpowiedz
@m4kb0l: Tak, a co? Był zaplanowany przychód X i szef ogłosił na "orędziu bożonarodzeniowym", że pomimo pandemii biznes zamiast się zwinąć to wręcz rozkwitł przez co firma zarobiła kilka baniek więcej niż wynikało z prognoz w związku czym serdecznie dziękuje za ciężką pracę i każdy pracownik/współpracownik B2B niezależnie od zarobków dostają po 3k brutto premii w ramach prezentu.
  • Odpowiedz
@smk666:
@m4kb0l

Ja tylko dodam, że jeśli chciał wypłacić 3 mln jako nagrody, to pewnie brutto kosztowało go to z 5 mln (składki, opłaty, podatki).
A żeby wypłacić 5 mln z zysku to obrót musiał im skoczyć o 50 mln PLN (przy 10% marży).
  • Odpowiedz
@Marmite: Tyle szczegółów, że to nie takie trudne odgadnąć przez kogoś z firmy albo kogoś kto ma tam znajomego. Jednak wprost nigdy nie powiem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ogólnie uważam, ze trzeba chwalić taką postawę, niekoniecznie wskazując palcem kto. To powinien być przykład dla tych wszystkich Januszy, że da się szanować "swoich" ludzi a oni się odwdzięczą.
  • Odpowiedz
@smk666: I to nie jest żaden wyjątek. U mnie sytuacja była podobna, przedsiębiorstwo średniej wielkości - wynik spółki w 2020 identyczny jak w 2019 i w związku z 20 leciem firmy każdy pracownik dostał bardzo pokaźną premię (zależną od stażu).

Firma także 100% polska, można by powiedzieć rodzinna.
  • Odpowiedz
Ja tylko dodam, że jeśli chciał wypłacić 3 mln jako nagrody, to pewnie brutto kosztowało go to z 5 mln (składki, opłaty, podatki).

A żeby wypłacić 5 mln z zysku to obrót musiał im skoczyć o 50 mln PLN (przy 10% marży).


@mam__pytanie: A ja dodam, że nie masz pojęcia o czym mówisz.
Jeżeli dał 3mln ludziom, z którymi ma podpisane umowy b2b (a tak było powiedziane) to wydał na to
  • Odpowiedz