Wpis z mikrobloga

Przerabiam na działce starą oborę na parterowy domek o charakterze letnistkowym. Budynek został postawiony gdzieś w latach 40. Wylewam betonową podłogę i zacząłem demontować spróchniałe ściany i stemplować więźbę nowymi słupami na tym oto fundamencie. Z tym że okazało się, że jego część pod jedną ścianą ma kilka pęknięć (zdjęcie największego wrzucam w kom), w dodatku część "odpęknięta" od reszty jest przechylona o kilka stopni. Po odkopaniu okazało się, że o ile przy pozostałych fundamentach pod trzema ścianami wchodzi on na ok. metr w ziemię, to tutaj jest to ledwo ~30cm. Fundament nie jest uzbrojony, nie posiada też żadnej izolacji od boków. Pod nim jest za to masa gruzu. Chciałem wymienić słupy (jeden już wstawiłem) i wymurować między nimi ścianki z betonu komórkowego, ale trochę się boję ze względu na stan tego jednego fundamentu. Macie jakieś pomysły, jak go wzmocnić i podnieść w miejscu, gdzie opadł o kilka cm względem reszty? Zacząłem na razie robić jedną stopę z betonu przy miejscu pęknięcia ze zbrojeniem z złomu co mam pod ręką, ale nie wiem, czy to wystarczy.

#budownictwo #pytanie
Pobierz Ethernit - Przerabiam na działce starą oborę na parterowy domek o charakterze letnist...
źródło: comment_1629733581PPYUdPRwnfnys0pCSz6qE4.jpg
  • 8