Wpis z mikrobloga

Czy to możliwe, że po wymianie płynu chłodzącego w samochodzie i przejechaniu 60-70 km układ dalej się odpowietrzył i poziom płynu spadł? Bo podobno po wymianie poziom jeszcze lubi trochę spaść i faktycznie spadał nieznacznie, a tu teraz wstaję rano i nagle poziom był sporo poniżej kreski, aż odpalił się alarm małej ilości płynu. Minął prawie tydzień i 60-70km od wymiany
#kiciochpyta #samochody #mechanikasamochodowa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebieskieniebo: wszystko się może zdarzyć.

Dolej i obserwuj.
Jeśli tak się zdarzyło raz - spoko, pewnie się dopiero odpowietrzył (po zalaniu nowego miałeś włączone ogrzewanie na maksa jak rozgrzewałeś silnik?)
Jak będziesz tak dolewał co tydzień, to nie może tak być.
  • Odpowiedz
Minął prawie tydzień i 60-70km od wymiany


@niebieskieniebo: a jak jeździłeś wcześniej? Bo 70km to nie jest wcale dużo, szczególnie jak nie robiłeś dłuższych odcinków tylko kawałek po mieście, to mógł się do końca nie odpowietrzyć i dopiero dłuższa trasa go odpowietrzyła.
Dużo też zależy od tego jak był odpowietrzany na początku po wymianie, jakby to zrobili jak trzeba, to duże dolewki raczej się nie zdarzają. Dlatego pozostań czujny, bo
  • Odpowiedz
@hellfirehe: @spinaczczio: @HetmanPolnyKoronny: właśnie nie robiłem przez ten czas dłuższych tras, wczoraj go jedynie przestawiłem. Wymieniał mechanik i musiał włączać ogrzewanie na maksa, bo miałem tak temperaturę ustawioną, jak odbierałem samochód od mechanika. Za to trochę się przestraszyłem, jak zerknąłem na korek wlewu oleju, bo tam trochę jasnego masełka się nazbierało ( _) Bagnet czysty jak wcześniej, czytam teraz, że to masełko się
  • Odpowiedz
Za to trochę się przestraszyłem, jak zerknąłem na korek wlewu oleju, bo tam trochę jasnego masełka się nazbierało ( _)


@niebieskieniebo: trochę przy krótkich odcinkach się zdarza, szczególnie przy wilgotniejszej pogodzie. Zobacz po dłuższej przejażdżce jak wygląda korek. No i LPG trochę jednak sprzyja pojawianiu się masełka, a w tym silniku to popularne, ale wciąż to niewielkie ilości i na
  • Odpowiedz