Wpis z mikrobloga

To zróbmy pierwszy wpis w temacie #animalbaseddiet
Zapraszam osoby z tagu #keto do zapoznania się z listą produktów jakie są proponowane na tej diecie.
Ogólnie chodzi o #carnivore plus botaniczne owoce i kilka dodatków. Dieta opiera się na tym co jedzą i jedli przez tysiące czy nawet miliony lat łowcy-zbieracze co jest według Autora - Paula Saladino najbardziej naturalnym i właściwym sposobem odżywiania człowieka.
Zapraszam do marudzenia ;)
Pobierz luk04330 - To zróbmy pierwszy wpis w temacie #animalbaseddiet 
Zapraszam osoby z tag...
źródło: comment_1629713348OxoKZ03p3OmlQCTMLZ9d0v.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luk04330: no chińska pomarańcza, meksykańskie awokado, trochę Ci zbieracze się nachodzili zanim to nazbierali.

A poważnie dlaczego dieta jakiegoś gatunku małp sprzed miliona lat ma nadawać się dla homo sapiens?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Captcha--: bo według tej teorii homo sapiens żywił się tak przez większość swojego istnienia i jest to dieta dostosowana do potrzeb i możliwości tego gatunku.
@luk04330: ale homo-sapiens ma 200k lat, a nie miliony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Captcha--: oj tak ale to nie jest tak, że 200k lat temu nagle coś sie zmieniło tylko to była płynna zmiana z pierwszych człowkokształtnych aż do dzisiejszej formy

@luk04330: no dokładnie, wtedy pierwsze człowiekowate nabierały cech homo-sapiens. Dajmy margines, niech będzie że same same początku były 400k lat, nadal, gdzie tu miliony lat??? I skąd założenie że mimo ogromnych zmian (choćby rozwój mózgu) nie zmieniła się przez ten czas dieta?
@luk04330: Dodałbym, że przy dietach carnivore najlepiej jak najwięcej jeść raw lub rare. Jednak sporo mikroorganizmów i mikroelementów ucieka po obróbce termicznej, z pasteryzacją i homogenizacją włącznie.

Śmiało można też dodać kiszonki do listy. Może 100 000 lat temu jeszcze nie ogarnęli kiszenia, ale kiszonki i naturalnie sfermentowane produkty są obecne w zasadzie każdej kulturze i wśród plemion pierwotnych.
czym to się różni od keto


@koniarz: od keto różni się w moim odczuciu dwiema rzeczami: tym, że nie trzymasz konkretnego makro i doborem składników diety. Również naciskiem na "animal". Keto to przede wszystkim organizowanie wszystkiego wokół odpowiednich proporcji makroskładników a tutaj wokół składu diety.

Jakie makroskładniki w ciągu dnia wychodzą tak Plus minus

Zwykle mam b:t jak 1:1 albo z niewielką przewagą tłuszczu

Białka czasem trochę więcej a czasem podobnie
@drhab: nie mogę, mimo prób, przekonać sie do surowego mięsa, podrobów więc to chyba nie dla mnie. Znam zalety ale chyba jednak odpuszczę.

Kiszonki rozważam i pewnie czasem się pojawią.
@luk04330:
Mięso jest najtrudniejsze psychologicznie. Krwiste steki i tatary są najlepsze na eksperymenty, bo wołowina jest najbezpieczniejsza, a mięso z mięśni w zasadzie nie akumuluje toksyn. Z organami czy szpikiem trzeba już uważać, ale to generalnie już opcja hardcore ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć na przykład pate z wątroby przewija się w starych przepisach.

Ja zaczynałem od stopniowego zmniejszania smażenia i naturalnie wszedłem na poziom rare. Za
@drhab: ja tatara jadłem i całkiem nie kumam fenomenu bo to dla mnie jest bez smaku no i jakoś nie bardzo mi idzie więc odpuściłem. Co do ryb to bardzo lubię sashimi więc w sumie można to zaliczyć do surowego. Nie jem jakoś często ale jednak czasem wciągam rybkę na surowo.
Z organów raz czy dwa wciągnąłem surową wątrobę ale to był malutki kawałek a raz to w ogóle zamrożony i