Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wyjaśni dlaczego to barachło tak się drze? Nowy rower, po przejechaniu pierwszych może 200m tak się zaczęło drzeć. Odkręcałem śruby od hamulca, żeby go na nowo ustawić ale problem nie zniknął.

#rower #rowery #szosa (dla zasięgu)
exyvL - Ktoś mi wyjaśni dlaczego to barachło tak się drze? Nowy rower, po przejechani...
  • 22
@exyvL: Weź to nagraj pokazując całe przednie koło albo zrób zdjęcie bo masz tu coś nieźle namieszane, i nie sądzę żeby to tarcze hamulcowe obcierały bo zupełnie inny dźwięk by wydawało. Tu wygląda jakby ten przewód hamulcowy był założony od dupy strony i ocierał o koło.
Tu wygląda jakby ten przewód hamulcowy był założony od dupy strony i ocierał o koło.


@k3lt: Przecież to nie ma sensu :P Takiego dźwięku byś nie uzyskał w tej sytuacji
@exyvL: Ty masz chyba przekręcony widelec odwrotnie, to mocowanie pancerza hamulca powinno być z tyłu a nie z przodu.. dlatego ci mówiłem żebyś zrobił zdjęcie całego przodu a nie od widelca w dół bo tak nic nie widać
Niech mi ktoś powie że się mylę bo mam mind fucka, w sumie już sam nie jestem pewien ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@exyvL A spróbuj ściągnąć koło i zakręć nim trzymając za bębenek - są opory jak na filmiku czy kręci się swobodnie?
@exyvL: A może ty po prostu masz koło za bardzo ściśnięte? Rozluźnij szybkozłączkę, poluzuj nakrętkę z drugiej strony, zaciśnij ponownie (oczywiście żeby się dobrze trzymało) i zobacz czy pomoże.

Klamka z szybkozłączki zamyka się z dużym oporem? Jeśli tak, tutaj szykałbym przycyzny
@ATAT-2: Luzowałem tą śrubę już wczoraj, ale cały czas to samo jest, ja już nie wiem co robić. Kup nowy rower mówili, będzie fajnie mówili... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Marshall1337: ale to jest hamulec tarczowy to mam go na drugą stronę tarczy przełożyć czy z tej samej strony? Napisałem do sklepu zobaczymy co odpiszą.