Wpis z mikrobloga

Nienawidzę bachoruw, a mój facet chce co najmniej 1, najlepiej 2. Nie mam instynktu. Ciąża mnie obrzydza, poród przeraża, nawet cesarka. Opieka nad dzieckiem to ciągłe nerwy, zmienianie ohydnych pieluch i wycieranie rzygów, śliny, wyplutego żarcia. Wydawanie kasy, #!$%@? że niczego nie rozumieją, drą się, nie słuchają, wymuszają, testują cierpliwość. Dla mnie to tak jakby zapier... w januszexie z mobbingiem na taśmie do końca życia i to za darmo, 24 na dobę. No żaden uśmiech bombelka mi tego nie wynagrodzi. Wiem że w razie wpadki od razu będzie #aborcja i boję się że możemy się kiedyś przez to rozstać. No może czasem wydają się słodkie, czasem myślę, że może jakieś tam śladowe ilości instynkty się włączają, ale na 5 minut. I tyle. Wiem, że by mnie to przerosło.

#dzieci #antynatalizm #takaprawda #zwiazki
  • 325
  • Odpowiedz
@virusriddle:

i tu się myślisz są tacy co chcą:-P


Są ludzie, którzy mają "potrzebę" posiadania dziecka, ale potem się nie wywiązują z niej bo dziecko nie jest zabawką tak jak nataliści uważają a żywym człowiekiem i trzeba zwrócić na wiele rzeczy uwagę przed rozpoczęciem rozmnażania żeby w ogóle to zacząć, choć w dzisiejszym świecie większość robi HULAJ DUSZA piekła nie ma i i tak ma #!$%@? byle by zaspokoić swoje potrzeby,
  • Odpowiedz
@churros8 masz prawo nie chcieć dzieci, masz prawo nie lubić dzieci, masz prawo czuć te wszystkie emocje o których piszesz i nie daj sobie wmówić przez społeczeństwo, że jesteś gorsza, że jak to, że musisz być matką żeby być spełniona w życiu.
Polecam na fb grupkę "żałuję rodzicielstwa" - znajdziesz tam dużo ludzi z podobnym podejściem
  • Odpowiedz
@zapalsobiekota są tacy którzy chcą i poświęcają wszystko dla dziecka i robią to jak należy. Stąd też jak ktoś chce mieć dziecko to niech wiąże się z kimś kto też chce a nie z kimś komu może się zmieni xD jak ktoś nie chce to analogicznie niech szuka kogoś ze swoimi poglądami.

I jedni i drudzy powinni mieć wywalone na presje społeczne rodzinne i inne
  • Odpowiedz
@zielarz:

będziesz miała czas żeby się przyzwyczaić/przygotować, ale jeśli nie chcesz to znajdź kogoś co mu normalnego życia nie popsujesz


Niczego mu nie psuje, jedyne co robi to naprawia jego niemyślącą część i powoduje rozpoczęcie myślenia w kierunku rzeczywistym

a i rzycie od początku jest popsute, to nie tak że masz dzieci i je naprawiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@churros8 Nie każda kobieta musi być matką. ¯_(ツ)_/¯
Ale proponowałbym rozejść się z niebieskim. Bo jeśli będzie czekał kolejne naście lat, aż Ci się odmieni to może dojść do wniosku, że zmarnował sobie życie. Po cichu będzie miał do Ciebie żal i w końcu i tak się rozejdziecie. A teraz póki nie jesteście jeszcze starzy możecie zacząć układać życie od nowa.
  • Odpowiedz
@zapalsobiekota ale Ci łatwo oceniać wszystkich i wszystko dookoła, nie znając szczegółów i patrząc powierzchownie, masz trochę racji w tym co mówisz, ale weź zmień ton na nieco mnie autorytarny bo w taki sposób tylko zniechęcasz innych do swoich racji :)
  • Odpowiedz
@churros8 Na Twoim miejscu bym poważnie pogadał z niebieskim (mimo, że już gadaliście), że Ty nie chcesz mieć dzieci, ani dziś ani jutro. Jemu się też nie zmieni chęć posiadania chociaż jednego. Oboje będziecie wracać do tego tematu co jakiś czas i tylko coraz większe nieporozumienia wyjdą z tego, aż w końcu się rozejdziecie. Przerabiałem podobny temat u trójki znajomych i zawsze się kończyło tak samo ¯_(ツ)_/¯

Lepiej postawić tu i teraz
  • Odpowiedz
  • 3
@churros8 Nigdy nie chciałam dziecka. Zawsze mówiłam, że dokonam aborcji gdybym zaszła w ciaze. Jak zaszłam w nieplanowana ciążę (wypadek przy pracy) to nie umiałam dokonać aborcji ;/


@Tygrysia_Lilia: Pracujesz jako prostytutka?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@virusriddle: Nie powinni mieć wywalone na presję, wszystko powinno być przemyślane i posiadanie potomstwa jest złe, nie posiadanie jest dobre, chyba że mówimy o ludziach, którzy nie mają kręgosłupa moralnego/lubią znęcać się nad innymi, czyli ogółem większość natalistow, są podobno nawet instytucje zajmujące się tymi co nie mogą zaspokic swoich głupich popędów, także polecam OP'ce żeby rozważyła opcje pójścia z niebieskim na psychoterapię
  • Odpowiedz
  • 4
@Tygrysia_Lilia: Pytam, bo użyłaś sformułowania, że bachor to wypadek przy pracy. Ciekawa jestem czym w takim razie się zajmujesz. A zainteresowana nie jestem, dziękuję.
  • Odpowiedz