Wpis z mikrobloga

Gdzie można kupić nasadki e-torx lokalnie? Najlepiej nawet takie pojedyncze. Chodzi o jakieś popularne markety.

Chciałem dziś wyjąc fotele z samochodu i zaskoczył mnie odwrotny torx. Niby wchodzi nasadka 8mm sześciokątna, ale chyba odkręcanie tym tego jak to tyle lat nie było ruszane, to chyba słaby pomysł.

#narzedzia #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 15
@ScaRRyMaN: Dzięki. Pewnie i tak będę musiał kupić cały zestaw, bo chyba pojedynczych nie sprzedają.
Zastanawiam się tylko czy śruby nie ukręcę jak to tyle czasu było nieruszane. Klucza udarowego nie mam.
@ScaRRyMaN: Co do klucza to chyba się mylisz. Tak sprawdzając w markecie wychodzi na to, że to e8. Zamówiłem komplet nasadek z neta i jutro będę je miał, to się upewnię na 100%.

Co do wymieszania to hmmm... niby robiłem to podczas pełnego mycia samochodu z dekontaminacją i glinkowaniem... jednak z 5x pryskałem śruby od tylnej ramki na rejestrację, gdzie był one od nowa i mocno skorodowane, to i tak się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian125: tak, e8, pomyliło mi się bo mam w szafce e6 na średnią a e8 na małą grzechotkę. Wkręty do tablicy to gówno 5.8, do foteli idzie co najmniej twardość 8.8
@ScaRRyMaN: Co do twardości śrub się nie wypowiem, ale jednak pewnie już tydzień wcześniej, albo i lepiej coś tam będę pryskał na te śruby od foteli. Mam nadzieję, że nic się nie ukręci.