Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka, szukam jakiegos wygodnego krzesla ktore pozwoli mi siedziec 10h+ przy PC bez odczuwania dyskomfortu. Budzet to okolo 2k. Moją uwage przykuły dwa modele, mianowicie: Fotel Biurowy GALAXY Kulik System oraz Fotel Ergohuman Plus Elite BT KMD31. Wiem ze kupowanie fotela bez usiądniecia na nim jest lekko glupie, ale najblizszy sklep ktory posiada fotel od Kulika/Ergohumana jest 100km ode mnie :/ Ktorys z mirkow ma/miał ktorys z w/w modeli? A moze jest cos lepszego w budzecie do 2k +/- 200zl?

#programowanie
#programista15k
#zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611e622cbb9659000a233203
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
Wiem ze kupowanie fotela bez usiądniecia na nim jest lekko glupie


@AnonimoweMirkoWyznania: Podsumujmy, chcesz 10h dziennie siedzieć na fotelu, który nie wiadomo, czy jest wystarczająco dobry, czyli łącznie 113 dni pracujących (w 2021 r.) 113 x 10 godzin, to daje 1130 h. Jednocześnie szkoda Ci 2-4 godzin, żeby sprawdzić czy nie będzie te 1130 godzin rocznie męczarnią. Czy to nie ironia?

Ja mam standardowego MARKUSa z IKEA i dla mnie jest
@AnonimoweMirkoWyznania: mam ergohumana i odkąd na nim siedzę nie mam problemow z krzesłem, mi bardzo podszedł chociaż z komentarzy na wypoku czasem pojawiają się sygnały ze niektórym się nie podoba. Apropo siedzenia 10h to pomysl może czy nie zainwestować w podnoszony blat żeby na te 10h chociaż z 2-3 godziny postac zamiast tylko siedzieć
@kooolega warto sprawdzić na żywo ale raczej jakość wykonania i czy nie ma oczywistych wad. Nie sprawdzisz w 10m czy po kilku godzinach nie stanie się niewygodny.
Sam posiadam Ergohumana i jestem umiarkowanie zadowolony. Największą wg mnie wadą jest fakt że podłokietniki regulują się w płaszczyźnie poziomej (czyli przesuwają się do przodu, do tyłu, na zewnątrz i do wewnątrz) ale nie ma jak ich w wybranej pozycji zablokować - tak by design.
Wysokość i odchylenie jest ok.


@kontobyzylosielepiej: najważniejsze podparcie lędźwiowe (wysokość/głębokość), długość siedziska, do tego dobrze mieć podłokietniki góra/dół chociaż.

w tej cenie nie ma lepszego a i jakość wykonania jest można powiedzieć długowieczna :)


@kontobyzylosielepiej: no tak w tej cenie jest spoko, ale jak ktoś taguje #programista15k to chyba nie jest budżetem aż tak związany i lepiej wydać trochę więcej ;)