Wpis z mikrobloga

#suplementy #zdrowie #keto #ketoza

Mirki, czy macie może też tak przy suplementacji POTASEM na pusty żołądek, że odczuwacie po zażyciu przez kilka minut bardzo nieprzyjemne uczucie w klatce piersiowej, coś jakby ból, ucisk?

Robię adaptację na keto, jednodniową głodówkę i zażyłem właśnie potas + woda. Ale miałem już wcześniej też takie objawy. Po kilku minutach zupełnie ustępuje ten ból.
Chicane - #suplementy #zdrowie #keto #ketoza 


Mirki, czy macie może też tak przy...

źródło: comment_1629470115yEtx4ct0cjzhL2sMBzbBOW.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Chicane: szukaj potasu w pomidorach, boczku :)
Kiedyś czytałem na grupie fb, ze ten potas powoduje u wielu ludzi ból/palenie żołądka, widocznie u Ciebie tez to występuje.
Jak koniecznie chcesz suplementować potas to kup sobie sól potasową
  • Odpowiedz
@Chicane: Już pomijam kwestię suplementacji potasu w postaci tabletek zamiast pożywieniem podczas adaptacji, Dlaczego suplementujesz potas na czczo, gdzie jest to wysoce nierekomendowane?
  • Odpowiedz
Dlaczego suplementujesz potas na czczo, gdzie jest to wysoce nierekomendowane?


@chosenon3: napisalem w poscie, ze robie sobie jednodniowa glodowke i w ten sposob wchodze w ketoze.
  • Odpowiedz
@Chicane: owszem ale wtedy kiedy jego przyjmowanie jest uzasadnione a nie "na pałę". Jak nie masz niedoboru a nie powinieneś przy odpowiednim jadłospisie to suplementacje jest zbędna.
  • Odpowiedz
@Chicane: W sensie nigdy nie byłeś w ketozie i zaczynasz? Najgorszy możliwy wybór. Każdy odradza głodówkową adaptacje. Nie idź na skróty i nie sraj się grypy. Sól + woda i dieta.
  • Odpowiedz
W sensie nigdy nie byłeś w ketozie i zaczynasz? Najgorszy możliwy wybór. Każdy odradza głodówkową adaptacje.


@chosenon3: byłem już na keto, raz kilka miesięcy, a drugi raz 2 miesiące, ale teraz miałem 3 tygodnie przerwy (wakacje) i wracam z powrotem.

Ja takie jednodniowe głodówki (ok 35 godzinne) lubię, czasami sobie robię pro zdrowotnie. A tutaj pomaga mi to wejść w stan ketozy.
  • Odpowiedz
@Chicane: Ja też czytałem te wszystkie piękne zalecenia o suplementowaniu potasu, ba nawet Pani dietetyk mi mówiła, żebym śmiało suplementował, bo na keto trzeba.

Zrobiłem badania na stężenie potasu we krwi i co się okazało? Że sporo przekraczam normę i dostałem zalecenie, żeby pić przegotowaną wodę co ma pomóc wypłukać elektrolity.

Radzę patrzeć jak organizm indywidualnie reaguje i się badać, wtedy będziesz wiedział co i jak.
  • Odpowiedz