Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 144
582 717 + 138 = 582 855

#bedziebanczyniebedzie To cmentarz pseudomegalityczny Dohnów, dojazd do niego nie jest taki łatwy, więc i uchował się w niezłym stanie.

Wypad z rowerem na kilka dni na Warmię. Start z Iławy wzdłuż Jezioraka, pierwszy cel Samborowo i dawny przyczółek obronny mostu kolejowego, plus jaz na Drwęcy obok. Później zamek w Karnitach i dalej w gminę Zalewo, objazd miasta, okolic i przez Dobrocin do Morąga. Tam samo centrum już odpuściłem, sporo i tak było zwiedzania i zdjęć na tej trasie, a Morąg może będzie okazja dokładniej objechać niedługo na oddzielnej wycieczce.

Następnie pojechałem na ten cmentarz z głównej fotki, wcześniej jeszcze Markowo, gdzie ten ród Dohnów miał siedzibę, pałac teren prywatny, no ale zabytkowa rządcówka niedaleko obok też ładnie się prezentowała.

Na koniec ładne widoczki na terenie spa w młynie w Klekotkach, gmina Godkowo i meta w Ornecie.

#rowerowyrownik #gravel #100km

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 582 717 + 138 = 582 855

#bedziebanczyniebedzie To cmentarz pseudomegalit...

źródło: comment_1629435694DtaPr2Gds28RLkMiEHnBYs.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SnikerS89: Będąc w Morągu trzeba było obejrzeć Pałac Dohnów, fragment zamku krzyżackiego, zabytkowe armaty i pozostałości muru obronnego. Wszystko praktycznie w jednym miejscu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bombel757: Mam to w planach, ale tak jak pisałem wyżej, to już sobie na oddzielnej wycieczce na spokojniej obejrzę. Chciałem na mecze w pucharach zdążyć, a i tak zwiedzania było sporo tutaj, ponad 80 fotek na stravie, to przy moim stylu tras z Morągiem było ze 100 XD