Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Panowie, mam wylaną już ostateczną warstwę wylewki na tarasie, chce na wierzch tylko pomalować epoksydem jako tako i fajrant. Jednak musiałbym zamontować jakiś kapinos i może rynnę dookoła. Co zastosować? W sensie jaki kapinos zastosować żeby niż nie niszczyć wylewki. #budowadomu #budujzwykopem
  • 9
zamontować jakiś kapinos i może rynnę dookoła. Co zastosować? W sensie jaki kapinos zastosować żeby niż nie niszczyć wylewki.


@Capshov: Nie wiem jak epoksyd na garaz, ale przylozylbym sie jednak do zaizolowania porzadnego, zeby nie przeciekało, bo pozniej to osuszyc to slabo.

Ja ze swojej strony polece Ci system od Renoplastu, który wykonałem u siebie, ale na balkonie. Tj. membrana EPDM, + okapnik (ew, jest mozliwosc zastosowania rynny.)

Asortyment masz w
@Capshov: nie, to co chcesz zrobić jest złe. Epoksyd daje się na start ale potem musisz go zamknąć żywicą poliuretanową. Dodatkowo należy zastosować okapniki. Na stronach firmy Weber jest wszystko opisane. Aby to było trwałe musisz położyć łącznie około siedmiu warstw, w wersji tańszej pięć. Bez listew okapowych się nie obejdzie w przypadku żywicy. Natomiast Twój balkon zaizolowany raczej nie jest. Hydroizolacja jest kładziona dopiero na ostatnią warstwę wylewki.
tzn chciałem właśnie taką żywice poli jak się daje na hale przemysłowe i garaże w środku.


@Capshov: napisałem Ci jak to wygląda. To nie jest jedna żywica a dwie różne. Epoksydowa plus poliuretanowa. Jest tego kilka warstw. Do garażu ma mniej warstw niż na zewnątrz, chodzi o UV, mróz itp itd.