Wpis z mikrobloga

@acidd: Ja kupowałem na chocante ale w necie tych sklepów jest od groma. Dopiero zaczynam się orientować w temacie. Zamówiłem próbki 250 gram z Ekwadoru, Ghany i Wenezueli. Tych krajów jest od cholery i kakao różni się od siebie stosunkiem ziaren, rodzajem, nasłonecznieniem i takie tam. Zabawa jak z kawą czy yerbą.

Też płyn jest ważny. Nie można na mleku krowim. Trzeba na roślinnym (kokos, migdał, soja itd) lub woda albo
  • Odpowiedz
@selectGwiazdkaFromTabelka: Ludzie w ogóle dają się dymać na czekoladzie. Za cenę jakiegoś gównianego Lindta możesz mieć topową czekoladę z różnych zakątków świata w której czuć zajebiste nuty owocowe i kwiatowe. A tańsze tabliczki to jeszcze wieksze zdzierstwo bo to w połowię cukier a wiekszość jeszcze wypełniana jakimiś waflami, ciastkami i dżemami. A samej czekolady 10%. Zrób Sobie ciocolatta calda na dobrej czekoladzie.
  • Odpowiedz
@Mizantrop86: Cacao Barry. Meksyk 66% jest super, bardzo owocowy. Z takich bardziej klasycznych czekoladowych aromatów waniliowo-ziemistych to Wenezuela i Etiopia. Tyle że to są paczki takie po 2-2,5kg. Ja zawsze takie kupuje i mam spokoj na rok. A jesli chodzi o tabliczki to jeden z mirków prowadzi bardzo fajny sklep, ale nie pamietam nicka - na pewno bedzie na jakis tagach zwiazanych z czekoladą. Z polskich tabliczek moge polecic Beskid.
  • Odpowiedz
@Mizantrop86: z bardziej dostępnych kupowałem ostatnio taką:
https://allegro.pl/oferta/czekolada-gorzka-100-kakao-bio-80g-ecor-9476594193?snapshot=MjAyMS0wOC0xNlQxMDo1Mzo0NS42NjlaO2J1eWVyOzY2NTlmMTM5OTNlN2Y1MmViZmRmZGM2YmY4OTViZGI2YjY4MWE4MDNiMmYxOTM0NTA4NWMxODE2YjM4MTY5NjA%3D
I jest bardziej przystępna smakowo niż Lindt ze względu na większą ilość tłuszczu kakaowego. Nie zapycha też tak bardzo jak Lindt 100%. Nie mówiąc, że dla nas ketogeników jest lepiej przyswajalna.
  • Odpowiedz