Wpis z mikrobloga

Czy jeżeli omyłkowo wysłałem blika na numer, który nie ma aktywnej tej usługi to mogę to jakoś cofnąć? Konsultantka MBanku powiedziała mi, że ta osoba pomimo kodu, który dostanie do odbioru i tak nie będzie mogła tego zrobić. Nie wiem czy sama zablokowała transakcje. Czy po prostu tak to działa czy paliła jana bo nie wiedziała co powiedzieć. Czytałem przed chwilą odpowiedź ING Banku na wykopie do identycznej sytuacji i odpisali, że kod jest ważny 48h :|. Halo MBank możecie jakoś pomóc?
#banki #bankowosc #blik #mbank #ing
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@H4RRI3R:

3. Co, jeśli odbiorca do którego chcę wysłać przelew nie korzysta z usługi przelewów na numer telefonu BLIK?
Odbiorca niezarejestrowany w bazie powiązań BLIK otrzyma sms z linkiem do strony mBanku. Na tej stronie będzie mógł odebrać przelew, podając numer swojego rachunku, w dowolnym banku. Przelew taki będzie realizowany standardowo, jak dotychczasowe przelewy na numer telefonu, realizowane za pomocą systemu Elixir.

https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/post,6977,przelewy-na-numer-telefonu-blik-%E2%80%93-wszystko-co-musisz-wiedziec.html
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@misiaczkiewicz no to Pani konsultantka albo zablokowała transakcje albo paliła jana, że ta osoba nie będzie mogła tego odebrać. Zapytałem dla pewności czy na 101% mam się nie martwić i dostałem odpowiedź, że pieniądze na pewno wrócą do 1 września
  • Odpowiedz
@H4RRI3R , jeśli numer telefonu nie jest dostępny w bazie aliasów PSP – odbiorca otrzymuje wiadomość SMS z informacją, że ktoś chce mu przelać środki. W wiadomości jest też link który przekieruje klienta na stronę mBanku, gdzie musi wprowadzić swój numer konta aby odebrać przelew. Na odebranie takiego przelewu klient ma 14 dni.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ZespolmBanku czy wasza konsultantka mogła zablokować tą transakcje jeżeli zgłosiłem to po 3 minutach? Jeżeli nie to dlaczego zapewniła mnie na 100%, że mam się nie martwić i pieniądze wrócą?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@H4RRI3R: jeśli to błędny numer to nie masz się czym przejmować, ale jeśli zadzwonisz i będzie sygnał to znaczy że teoretycznie ma 2 tygodnie na odebranie środków.
  • Odpowiedz