Wpis z mikrobloga

O c--j, ale PM dzisiaj ciśnie programistę, jeszcze powiedział mu tak "mówię tak, draże ten temat, ponieważ to musi być skończone w przyszłym tygodniu" xDD a ciśnienie takie jest, że ni c--j tego nie idzie zrobić do końca przyszłego tygodnia, typ będzie musiał siedzieć po nocach, a te Storki które robił zostały wzięte bez żadnego planningu, wycen, analizy, po prostu ta funkcjonalność musi być zrobiona i c--j bo do końca sierpnia obiecaliśmy to zrobić klientowi

#java #programowanie #korposwiat
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyobraź sobie że ja już w drugiej korpo-kontraktornii tak pracuje, z jednej się zwolniłem i widzę że w drugiej tak samo, projekt sprzedany z góry z kontretna data i jest jak jest...


@jaca_66: Przyjąłeś się do korpo nie ogarniając zasad pracy w korpo i co gorsza wygląda na to że pracujesz z ludźmi nie ogarniającymi zasad pracy w korpo. PM z----ł, a wszyscy inni z----------ą za darmo żeby dowieźć projekt
  • Odpowiedz
@jaca_66: tak patrze codziennie na te wpisy i coraz bardziej mi sie wydaje ze jestes tylko IT wannabe. Rzucasz niekotrymi sloganami ale nie trzyma sie to czasem kupy. Np o tym ze PM was cisnie zebyscie skonczyli Dev do konca sierpnia bo UATy.
Po 1 z Deva od razu na UAT to fajnie tam macie, jak bez SIT od razu biznesowi chcecie cos pokazywac. Po 2 to PM jest od
  • Odpowiedz
@fiir: ja wiem ze idealny proces nie istnieje i w roznych galeziach IT niekotre procesy/milestony maja troche inne nazewnictwo. Inaczej bedzie wygladal projekt Validowany w big pharma a inaczej robienie appki w SW housie. Ale Op tu pisze takie historie ze wlos staje deba bo brakuje elementarza no chocby takiego jak Scope Lock i wtedy nie ma problemu ze "wrzutka". A jak juz musi byc wrzutka to cyk Change Request
  • Odpowiedz
o jakich emailach Ty mówisz jak PM nam prowadzi Daily i tak dalej, do kogo mam pisać tego emaila?


@jaca_66: To po daily wysyłasz maila do PMa z kimś wyżej w CC. Po to "żeby wyklarować czy dobrze zrozumiałeś dyskusję".

A tak w sumie to terminy są przekazywane TYLKO na daily? Nie macie żadnej komunikacji mailowej odnośnie terminów? Jak nie, to nie macie terminów - i tyle, robisz robotę w
  • Odpowiedz