Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam czujnik DHT22 (dokładnie AM2302 jak na zdjęciu) i próbuje podłączyć go do ESP-32. Jak podłączam nóżkę DATA do dowolnego GPIO to ESP nawet nie wstaje xD jak odłącze DATA (VCC i GND podłączone) to ESP wstaje jakby nigdy nic.
Na ESP wgrane jest ESPHome. Z tego co wiem to ten czujnik z płytką ma już wymagany rezystor. Dlaczego to nie działa?
#arduino #esp32 #elektronika
Pobierz
źródło: comment_1629274508WuHgHFF1yrcYeR7Bu0Vp1t.jpg
  • 19
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: podłącz dht w wersji, w której esp nie wstaje i zmierz jakie masz napięcie pomiędzy GND, a 3,3V.

pomiędzy DATA na pin esp32 daj jakis rezystor i zobacz czy działa, ile się na nim odkłada napięcia. (ograniczy to prąd płynacy z / do ESP )

jak masz skonfigurowany ten pin? brzmi jakby był w trybie OUTPUT open-drain i leci tam piękne sciąganie wszystkiego do GND.

zmierz rezystancje pomiędzy VCC a
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem rezystor jest tam tak potrzebny jak #!$%@? gacie, mam taki ale nie na płytce - #!$%@? ile się na czytałem że musi być rezystor, po czym podłączyłem bez niego i #!$%@? działa od 2 lat bez przerwy. Takie #!$%@? z tym rezystorem XD
  • 0
@blagren: dopiero teraz miałam okazję sprawdzić, DHT11 działa bez problemu, DHT22 wywalił mi nawet Arduino i Raspberry więc kurna nie wiem co z nim jest ale idzie do kosza XD DHT11 od razu załapał i nic nie wywala, więc no ¯\_(ツ)_/¯ miernik nie wykazał nic dziwnego, żadnych zwarć, napięcia ok. Nie mam już pomysłu XD podłączyłam czujnik Xiaomi na BT i śmiga ( ͡° ͜ʖ ͡°)