Wpis z mikrobloga

Drodzy Wykopowicze, czy ktoś z Was miał 1 papugę i po jakimś czasie nabył drugą? Nasza nimfa jest z nami prawie dwa lata i jest wesołym, radosnym ptakiem, spędza z nami bardzo dużo czasu i fruwa samopas po domu. Jest to jednak zwierzę stadne i myślimy o drugiej nimfie. Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Czy druga papuga okazała się wtedy dobrym pomysłem?
Zdjęcie nimfy dla atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ptaki #papugi #pytanie #zwierzaczki #zwierzeta #papuszkaboners
Pobierz maegalcarwen - Drodzy Wykopowicze, czy ktoś z Was miał 1 papugę i po jakimś czasie na...
źródło: comment_1629229381gkkIyFE6PVSNQUSdd2y4th.jpg
  • 9
@Pickle_Rick: Nasza obecna nimfa jest z hodowli, drugą chcemy wziąć z olx jak ktoś sprzedaje bo np. nie może dłużej się zajmować. Moim zdaniem lepiej będzie dać niechcianej nimfie dom niż brać nową z hodowli, tak jak z psem. Co myślisz o takiej opcji?
@maegalcarwen: druga papuga jest zawsze dobrym pomysłem. Papużki przywiązują się do ludzi, ale zawsze dobrze dobrać im kompana własnego gatunku. Papug nie jest stary, wiec okres parowania może przebiec gładko. Tak czy inaczej pasuje mieć osobna klatkę dla drugiego ptaszka, bo póki się nie zakoleguja to mogą się #!$%@? w jednej klatce
@maegalcarwen: ja najpierw miałem jedną a potem adoptowalem drugą, ale w przypadku tego gatunku sprawa była bardziej skomplikowana i na początku były straszne wojny. Po kilku tygodniach się uspokoiło i teraz zamiast jednego przylepa mam dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie jesteś pewien jak może przebiegać aklimatyzacja nowej papugi to popatrz może na jakąś grupę na Facebooku odnośnie nimf, na pewno już ktoś taki temat opisywał