Wpis z mikrobloga

Jak wygląda prowadzenie kanału na YT od 0? Ile trzeba wydać, aby w ogóle zacząć, jak to wygląda od kuchni dla kogoś, kto startuje z niczym, inwestuje oszczędności i przy tym normalnie pracuje i zajmuje się domem.

Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

Tydzień 23/56

Link do kanału

I w tym tygodniu przejrzałem statystyki i... jest bardzo dziwna sprawa, której się spodziewałem od jakiegoś czasu - film praktycznie nie jest pokazywany innym osobom niż subskrybentom... wynik obejrzeń przez subskrybentów to 85-95%. Cieszę się, że subujący oglądają, ale totalnie nie wiem o co tu chodzi :D Jeżeli ktoś wie czy to dobrze, czy nie lub ma jakiś pomysł czemu tak się dzieje to dawajcie znać - na razie trzymam się bez reklamowania, chcę to przetestować na dłuższą metę, bo wychodzą dość ciekawe zjawiska.

No i niestety... bilans subów na minusie :( To też było do przewidzenia - jednorazowy wzrost subskrybcji wiąże się z tym że część osób odejdzie, a że nie YT nie podaje filmu praktycznie w ogóle dalej to nie ma skąd brać nowej publiczności... Życie...

Liczę, że z tego wszystkiego wynikną dwie opcje - albo kanał zostanie pochłonięty przez czarną dziurę i nie będzie wrzucany w algorytm w ogóle, tak jak do tej pory, albo moze bardzo ochoczo wystrzeli - zobaczymy, daję sobie czas do końca września, żeby poczekać na rozwój wydarzeń bez promowania kanału gdzie indziej niż w tych wpisach.

Statystyki:


Najbliższe cele:

1. Na razie planuję stałą pracę, bez szczególnych celów, myślę, że do pułapu 1500 subów

Sprzęt:


Wartość sprzętu: 2184zł

Wydatki do tej pory:


Razem: 3513zł

Czy uważasz, że kanał ma szanse się kiedyś wybić?

  • Tak 45.8% (11)
  • Nie 54.2% (13)

Oddanych głosów: 24

  • 23
@Fridge_: Ładny kanał. Ma szanse się wybić, jakby tylko się jakoś w algorytm wstrzelić dla małej promki. Jakiś przepis wykorzystujący lody ekipy czy coś w tym stylu. No trend już nieaktualny, ale jakiś kolejny trend podłapać, wypromować gdzieś filmik i może reszta pójdzie w górę.
@Darnok15: wiesz jak się tak mocniej zastanowić to problemem może być późniejszy odbiór - przedział wiekowy to dla Polaków 30+ i drugi największy odbiorca do USA i Kanada - 50 czy 60+ i w takich widzów muszę chować :)
@Darnok15: Kiedyś próbowałem i ciężko szło - ale gadałem z gościem co robi to dłużej i mówił ze TikTok to głównie kiedy masz dużo kontentu, który jesteś w stanie wrzucać najlepiej codziennie lub raz na dwa trzy dni - ja takiego nie zapewnię na obecna chwile niestety :(
film praktycznie nie jest pokazywany innym osobom niż subskrybentom

@Fridge_: raczej źle, yt nie chce puszczać szerzej. Akcje z po których dużo przybywa subów nie zawsze są dobre. Ludzie klikneli bo się spodobało, ale następne powiadomienia od YT ignorują.
Jak puszczasz film na YT to idzie do garstki twoich subów. YT na podstawie ich ruchu (watch time, zangażowanie aktywność) ocenia czy warto puścić szersza widownie. Teraz masz trochę pustych subów które
@Fridge_ VidIQ sugeruje za mało tagów.
Poza tym Channel Country jest Poland i tagi masz po polsku ale opis po angielsku. Musisz lepiej stargetować audience.

Tagi nad nazwą filmu mają literówki.

Poprawiony opis kanału to:

Hello! I'm Fridge and I want to show how cooking can be easy, simple and beautiful. Here you'll see how many colours, sounds, smells and flavours are in your kitchen. Let's make cooking a big adventure!
silentpl - @Fridge_ VidIQ sugeruje za mało tagów. 
Poza tym Channel Country jest Pol...

źródło: comment_1629244423NJmRC2RUxe1iONmAkhaN7C.jpg

Pobierz
@KrolOkon: No wyniki subów oglądających jest dobry - 60-75% watch time, klikalność 4% wzwyż - no nie wiem, wydaję mi się że jest OK z tych źródeł co patrzę to watchtime powyżej normy, a klikalność w normie - dlatego myślę o dłuższym prowadzeniu w ten sposób, mam nadzieję, że to załapie dobrze
@silentpl: No bo mieszkam w Polsce to jaki mam dać kraj kanału? :P Tagi nic nie dają aktualnie - to jest oficjalne info YT sprzed bodajże miesiąca, nawet VidIQ miało materiał, gdzie powiedziało, że się mylili i to nic nie daje. Tylko Polska ma opisy i tytuły po polsku - reszta świata ma oryginał po angielsku - i skąd ta stronka, skoro muzyka jest z biblioteki YT?
Tagi nic nie dają aktualnie - to jest oficjalne info YT sprzed bodajże miesiąca, nawet VidIQ miało materiał, gdzie powiedziało, że się mylili i to nic nie daje.


@Fridge_: Może nie działa, ale u siebie ciągle daje max tagów xd Może kiedyś będzie miało to znaczenie, nie chcesz chyba poprawiać ~kilkaset swoich filmów kiedyś XD