Wpis z mikrobloga

Jak wygląda prowadzenie kanału na YT od 0? Ile trzeba wydać, aby w ogóle zacząć, jak to wygląda od kuchni dla kogoś, kto startuje z niczym, inwestuje oszczędności i przy tym normalnie pracuje i zajmuje się domem.

Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

Tydzień 23/56

Link do kanału

I w tym tygodniu przejrzałem statystyki i... jest bardzo dziwna sprawa, której się spodziewałem od jakiegoś czasu - film praktycznie nie jest pokazywany innym osobom niż subskrybentom... wynik obejrzeń przez subskrybentów to 85-95%. Cieszę się, że subujący oglądają, ale totalnie nie wiem o co tu chodzi :D Jeżeli ktoś wie czy to dobrze, czy nie lub ma jakiś pomysł czemu tak się dzieje to dawajcie znać - na razie trzymam się bez reklamowania, chcę to przetestować na dłuższą metę, bo wychodzą dość ciekawe zjawiska.

No i niestety... bilans subów na minusie :( To też było do przewidzenia - jednorazowy wzrost subskrybcji wiąże się z tym że część osób odejdzie, a że nie YT nie podaje filmu praktycznie w ogóle dalej to nie ma skąd brać nowej publiczności... Życie...

Liczę, że z tego wszystkiego wynikną dwie opcje - albo kanał zostanie pochłonięty przez czarną dziurę i nie będzie wrzucany w algorytm w ogóle, tak jak do tej pory, albo moze bardzo ochoczo wystrzeli - zobaczymy, daję sobie czas do końca września, żeby poczekać na rozwój wydarzeń bez promowania kanału gdzie indziej niż w tych wpisach.

Statystyki:


Najbliższe cele:

1. Na razie planuję stałą pracę, bez szczególnych celów, myślę, że do pułapu 1500 subów

Sprzęt:


Wartość sprzętu: 2184zł

Wydatki do tej pory:


Razem: 3513zł

Czy uważasz, że kanał ma szanse się kiedyś wybić?

  • Tak 45.8% (11)
  • Nie 54.2% (13)

Oddanych głosów: 24

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fridge_: W tagach chodzi bardziej o skróty(lub błędnie wpisane frazy) które mogą zostać użyte. Np. dinner -> diner :) jakaś literówka, częsty błąd. Film o sklepie biedronka to w tagach nazwy potoczne - np. biedra - które nie pojawiają się w opisie a pomogą wyszukiwarce.
Nie masz szans z 1000 innych filmami z poprawną nazwą, ale możesz wyłapać tych co źle wpiszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz