Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m_highflyer: na YT jest bardzo dużo wiedzy. Masz mniejsze kanały po polsku i większe po angielsku. Bardzo to pomaga.

Kupiłem na alledrogo cały zestaw za lekko ponad 2k (magnum 204 alu synergia to pełna nazwa spawarki). Do tego jeszcze dokupiłem osobno maskę automatyczną i masz wszystko co trzeba.

Potem pozostaje problem z ładnym docinaniem materiału na konstrukcje i tu by się przydała jakaś piła taśmowa lub piła tarczowa do metalu. Aktualnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwarqq: że skala jest krzywo to już wiem z komentarzy na aledrogo i faktycznie jest przesunięta. Ale u mnie jest problem, bo po cięciu 45 stopni mam dodatkowy ukos w drugiej płaszczyźnie (i to naprawdę spory). Podczas docisku w imadle materiał się przekręca z imadłem :D Ostatecznie tnę tarczą na oko a potem robię kąt i długość frezarką xD

Chwilę nad tym siedziałem, sprawdzałem geometrię i wydaje się spoko. Tylko to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MajloooONE: też myślałem nad tigiem na początek. Chciałbym docelowo robić coś z alu i niby tig byłby lepszy, ale widziałem że migiem też ludzie spawają i wygląda to dość fajnie. Nawet masz specjalny pistolet do alu - spoolgun.

Jak się uda to zostanie mig, a się nie uda to będzie tig i mig :D
@DMMotoAdventures: ah, no tak, to juz wiekszy problem :D to moge jeszcze polecić jeden patent który wykorzystywałem przy dotychczasowej budowie #rowercargo, mianowicie "formę". Przykręciłem do płyty mdf dwie kantówki 5x5cm, tak by można do nich było przykręcić ściskami stolarskimi elementy do zespawania w odpowiedniej pozycji, nawet ze szparami do paru mm. Tak ułożone spawałem powoli, symetrycznie, dajac czas na wystygnięcie po każdej operacji, żeby nie wygieło mi konstrukcji od ciepła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kardig: w kilku miejscach ciałem wyrownać bo to będzie półka i nie chciałem tam schodka ze spawu a kapkę wystawał. Spawy jako same w sobie raczej wyglądały ok. Samo szlifowanie pewnie je osłabia i w grubszych kostrukcjach się ich nie rusza. Ale ten wozek wielkich obciążen nie będzie wozić.

Właśnie skończyłem stolarkę i za moment będę jechać na gotowo (cała konstrukcja trzyma się na spawach punktowych i trzymają one całkiem mocno).
Pobierz DMMotoAdventures - @Kardig: w kilku miejscach ciałem wyrownać bo to będzie półka i ni...
źródło: comment_1629214071yCp5GFLybaH9A4GH4RR1iM.jpg
@DMMotoAdventures: elegancko, ale jak to ma być spawarka do roboty przy domu, to pewnie przejdziesz niedługo na drut samoosłonowy, bo nie wszystko będziesz mógł uspawać w garażu, a wózek to się przydaje jak masz dużą halę po której przemieszczasz się często, a nie do jeżdżenia po trawniku( ͡ ͜ʖ ͡) niemniej jednak powodzonka w spawaniu. Ja sam hobbystycznie sobie dużo rzeczy robię spawając wokół domu i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krolcz: mam garaz z 35mkw, ale chciałem mieć spawarkę, maskę, szlifierkę i butlę w kupie bo to trochę upierdliwe wyciagać i nosić wszystko.
No i chodzi o to aby coś potrenować, bo kolejne spawanie to bedzie stół pod frezarkę :D
1. Nie musisz fazować elementów 2mm, fanaberia. Dopiero powyżej 4mm, a często wystarczy szczelina.

2. Widzę sugestie na temat drutu samoosłonowego - może nie zdajecie sobie sprawy ale tym się nie da spawać wewnątrz bez przemysłowej wentylacji! Także w garażu tylko mig/tig, od biedy elektroda oprócz 6012.