Wpis z mikrobloga

@PanKracy582: Bylem dzis i nic nie znalazł, przynajmniej nic przy zawieszeniu. Czytałem teraz trochę o przegubach i moze to faktycznie one, moze cos z przekladnia. Wypada to znaleźć bo jeżdżąc mam wrazenie ze zaraz sie cos rozpadnie ;)

Jak znajde powod to wrzuce dla potomnych co to bylo.
@PanKracy582: Przeguby przeskakując trą tak bardziej. Żeby wykluczyć przeguby jedź na plac pusty gdzieś gdzie 8 można autkiem pokręcić. Stań, skręć na maksa koła i energicznie na jedynce rusz. 8 kółek dookoła.

Mnie to brzmi też na łączniki, gumy stabilizatora bądź mocowanie maglownicy do sanek.

A i jakie tuleje wymieniłeś?
@peachysound: wydaje mi się, że mam bardzo podobne głuche dźwięki z przedniego zawieszenia, gdzieś od ok 1,5 roku.
Też byłem u 3 różnych mechaników, na stacji z przeglądami i żadnych luzów nikt nie znalazł.
Ucichły trochę, jak zrobiłem: regenerację przekładni, amorki z przodu + poduszki/łożyska mcphersona i końcówki drążków (i tak trzeba było zrobić), ale i tak wali na lekkich nierównościach (na krótkim skoku zawieszenia).
Już chyba się poddaje i poczekam
@podli: @trzaichlac69: @PlytaGnojowa: robie update: Pojechalem tym samochodem do Chorwacji, zawieszenie dalo rade nawet z pukaniem, natomiast w drodze powrotnej urwalem tłumik :D Co do samego dzwieku: po rozebraniu wszystkiego doszlismy do wniosku ze to wina poduszek kolumny - kiedy sie je odwroci to nic nie puka xD natomiast nie da sie tak jezdzic wiec pogodzilem sie z pukaniem. Jesienia przy wymianie opon na zimowki wymienie feralna poduszke i
@peachysound: ciekawa wakacyjna przygoda motoryzacyjna ;d

też podejrzewam te mocowania/poduszki kolumny w moim przypadku.
Mimo, że są nowe (2x wymieniane KYB, nie wiem czy to nie błąd 2x tego samego producenta montować;/) , to jak "naciskasz" auto z przodu. Widać jak mocno pracuje tłoczysko amortyzatora mocowane do poduchy (czerowona strzałka na obrazku). Jakoś tak w.mnie nienaturalnie. Też taką opinię doświadczonego mechanika słyszałem - że niby za twarde amortyzatory, na zastosowaną gumę
podli - @peachysound: ciekawa wakacyjna przygoda motoryzacyjna ;d

też podejrzewam ...

źródło: comment_1630842073UbhLvS8yGUyZ0s2waVx21E.jpg

Pobierz