Wpis z mikrobloga

  • 956
Czemu praca trwa aż 8 godzin... Pół życia marnuje w robocie. Jestem po urlopie i uświadomiłem sobie ile rzeczy udało mi się zrobić przez te dwa tygodnie, a teraz wrócę do pracy i tylko czekanie do piątku by mieć chwilę dla siebie... #pracbaza #praca
  • 122
  • Odpowiedz
@LZBNZ dlatego ja 2 lata temu #!$%@?ąłem pracą i zrobiłem sobie wycieczkę. Miał być rok, ale przez covida wyszło 10 miesięcy. I tak super bo teraz to nie mam jak jeździć.
  • Odpowiedz
Chyba nie do końca zgadzam się z głosami osób, które mówią, że "świat poszedł do przodu, ale dalej pracujemy tyle samo".

Może i pracujemy tyle samo, ale żyjemy na wyższym poziomie, więc jest to w pewnym sensie nasz wybór. Można pracować mniej i żyć jak dawniej, tylko dla wielu jest to nie do przeskoczenia bo większość z nas nie potrafi przestać porównywać się z otoczeniem i tym, co widzimy w mediach...
  • Odpowiedz
gdyby nie lewica to pracował byś po 12 czy 16h. Tak działa wolny rynek ¯_(ツ)_/¯


@zdjeciegipsu: Zmniejszenie ilości godzin pracy, wolne soboty i 8 godzinny dzień pracy to zasługa Henryego Forda. Tylko, że lewica amerykańska go wyklęła jako uosobienie krwawego kapitalizmu, a on więcej robił i pisał o społecznej odpowiedzialności pracodawcy za otoczenie i pracowników niż ktokolwiek inny.
  • Odpowiedz
@lizak21: ale co to ma do LGBT? „ja tu #!$%@? a ci chcą legalizować związki homoseksualne zamiast zająć się moimi problemami”.
Może dlatego, że legalizacja związków to kwestia dni, a pozwala żyć godnie masie ludzi. Natomiast rozwiązanie problemu biedy na świecie to jest problem na stulecia. Gdzie tu widzisz konflikt interesów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LZBNZ: dlatego nie rozumiem jak ktoś mowi że kocha swoją pracę XD jakiej pracy bym nie miał wolał bym sam tym czasem zarządzać a nie chodzić z przymusu
  • Odpowiedz
@lizak21: w mojej ocenie powtarzasz żenujaco prymitywną propagandę i jesteś absolutnie odrealniony piszac takie bzdury. Oczywiście, że służy do celów politycznych, ale ludziom, którzy organizują na nich nagonkę, przez co ci ludzie mają prawdziwy problem.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk wskaż tą propagandę ? Żebym się odniósł bo to tylko puste słowa. Uważam że nie jestem odrealniony i nie wiem jakie masz prawo oceny mojej osoby jak mnie nawet nie znasz.
  • Odpowiedz
wskaż tą propagandę ?


@lizak21: Powielasz propagandę szeroko pojętej prawicy o tym, że nie jest to realny problem i że nie jest on wynikiem ich nagonki. Jesteś odrealniony jeśli uważasz inaczej. Przeczysz licznym faktom: nie mająrównych praw, nie są akceptowani przez spoleczenstwo, trwa nagonka rządzących i ogólnie środowisk prawicowych. To nie jest "nic". DO tego odwracasz kota ogonem i uważasz, że psychopaci z formacji takich jak konfa czy PiS używają
  • Odpowiedz
A teraz z dwoch pensji czasami ciezko wyzyc nie mowiac o kupnie mieszkania, a domu tym bardziej.


@nocozrobisznicniezrobisz: Powiem ze i tak i nie( ͡° ͜ʖ ͡°). Z kupnem mieszkania/domu masz rację, jest gorzej, jednak sam standard życia się poprawil: teraz też sam mąż potrafi utrzymać rodzinę, jednak będzie to utrzymanie na poziomie minimalny-takim samym jak utrzymanie zapewniał jego ojciec czy dziadek.

Chodzi mi o to
  • Odpowiedz
@LZBNZ: 8 godzin? Niestety kucharze pracują po około 12h i to jest #!$%@?. #!$%@? 220/240h w miesiącu żeby nie Twoja knajpa miała się jak najlepiej i po to by właściciel powiedział Ci jeszcze, że stać Cię na więcej. Smutna rzeczywistość w gastro.
  • Odpowiedz
@nocozrobisznicniezrobisz: a kiedy to tak wspaniale było? Owszem mąż z wypłaty wykarmił rodzinę. I tyle. A wakacje pamiętasz jakie były? Teraz jest inny poziom życia i wypoczynku chociażby. I to więcej kosztuje. Oczywiście daleki jestem, aby twierdzić, że jest dobrze. Ale te mityczne "kiedyś" kiedy było lepiej na moje nie istniało.
  • Odpowiedz