Wpis z mikrobloga

@RedveKoronny: no i co tym wpisem chciałeś udowodnić? Oglądasz na yt tylko duże kanaly które „stać” na takie współprace? Gdyby nie reklamy youtube to takie kolosy nigdy by nie powstały. Mam wrażenie że dzisiaj większość społeczeństwa to zadufane w sobie bufony, wymagające od wszystkich dookoła tylko nie od siebie. Kup kamerkę, daj pomysł, strać setki godzin na montaż treści z 0,5% szans na zwrot z twórczości - przecież to takie proste.
@Pieskor: Nie widzę takiej potrzeby, zwłaszcza że większość osób które widuję na youtube, twierdzi że nagrywa z pasji.
I chyba zapominasz, że dyskusja jest o tym, że youtube premium prawie nikt nie kupuje (a jak już, to kupuje je po cenie z argentyny czy innych indii), bo nikt nie uważa go za warte tej ceny.
Wsparłem kilku-kilkunastu twórców własnymi pieniędzmi, ale wsparłem ich dlatego, bo stwierdziłem że jest to coś wartego
@RedveKoronny: przepraszam ale nie przeczytalem całości z racji na późną porę, betonowe myślenie z Twojej strony i bzdury typu „jakiś promil trafia do twórców”. Z reklam trafia ok 60% do twórców a z premium coś podobnego (yt się nie chwali) ale to po statystykach widać. To że kupiłeś jakaś książkę za 50zl czy wsparłeś kogoś groszami… serio? Jeszcze ten tekst o tym hobby i pasji xD też pracujes dla hobby i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RedveKoronny: ja kupuje usługi premium, w tym YT Premium, i bynajmniej nie w Argentynie. A kupuje je dlatego, że nie mam czasu ani na oglądnie reklam, ani na zastawianie się czy X zł na miesiąc to dużo. Kupuje "komfort użytkowania" i takiego komfortu oczekuje. Na pewnym etapie człowieka nie interesuje root, modyfikowane FW czy inne wynalazki softowe. Interesuje go produkt, za który świadomie płaci i oczekuje, że będzie działał stabilnie.
@Pieskor: Jeżeli twierdzę, że pracuję pro bono, to pracuję pro bono. Jeżeli traktuję to jako regularną pracę, to nie mówię, że działam dlatego, bo lubię rozmawiać do kamery. I dalej z tego co się orientuję, większość zysków twórców jest z kontraktów (takich jak z leety shops), czy ze sprzedaży koszulek, i wsparcia na patronite. I jeżeli miałbym fizycznie wspierać twórcę, to wybrałbym płacenie mu na konto na paypalu/kupowanie jego produktów/wsparcie na
@beerkoff: Poza youtube premium tez chętnie korzystam z takich usług, bo uważam że reszta oferuje coś, co uważam że jest warte swojej ceny. Telefon rootowałem bardziej z myślą o gcamie (Aplikacja do aparatu która wyciska więcej ze sprzętu niż domyślna), niż z myślą o vanced, ale jeżeli uważasz że płacenie za youtube premium dla ciebie to nie problem, to pozostaje mi jedynie to uszanować
@beerkoff: Właśnie sprawdziłem, youtube bierze 45% opłat za premium do siebie.
Czyli przy 36zł na 6 kont, wychodzi jakieś 3zł miesięcznie, które łącznie idzie do wszystkich których obejrzałeś.
Autentycznie mogę powiedzieć, że kupując jedną książkę, wsparłem kogoś bardziej, niż gdybym opłacał youtube premium przez rok xD

Jedna z niewielu wartych uwagi opcji u youtube, to super chat za 2$. Przy czym z tego co się orientuje, sporo osób które streamuje na
@dioxxx: ty chyba dawno nie używałeś YouTube co? W ostatnich 2 latach ilość reklam (zazwyczaj głośniejszych od filmu) dramatycznie wzrosła. Kiedyś to była okazjonalnie jedna reklama 5 sekund z pominięciem. Aktualnie potrafią się zdarzyć niepomijalne 2 reklamy po 30< sekund, a jakość usług wcale się nie poprawia. Ludzie zasadniczo nie mają problemu z płaceniem za rozrywkę, jeżeli się to opłaca - Spotify wręcz wyeliminowało piractwo muzyki.


@binGoldfinger: Mirasku, ja oglądam
@RedveKoronny: jakbyś sobie tego nie usprawiedliwiał swoimi monologami, to jesteś dalej zwykłym oszustem i cwaniczkiem. Jakim w ogóle prawem omijasz opłaty prywatnej platformy? Sędzià jesteś? Znajdz sobie inną, bezpłatną alternatywę