Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu post ale co mi szkodzi. Tu gdzie są sami programiści 15k i mirki na migracji chyba jest ok.

Jesteśmy z partnerem dość młodymi osobami, on mid 20s a ja świeża 20.
Zauważyliśmy, że ceny mieszkań rosną i w Polsce robi się mało przyjaźnie dla osób #childfree więc myślimy o przeprowadzce.
Ja mam niemiecki na c1 wraz z angielskim i myślimy o Niemcach żebym tam skończyła studia i się tam zasiedlić na stałe ale coraz częściej słyszę, że tam sytuacja też nie jest kolorowa. Ponoć też wszystko drożeje i ludzie już nie żyją na tak dobrym poziomie. Ja mam aktualnie dobra pracę w PL, jakieś 4 netto wyciągam w IT, on ma małą firmę i nie jest źle, mamy tutaj jego mieszkanie własnościowe ale ja też chciałabym kiedyś dorobić się swojego bądź żeby po równo kupić coś razem i żyć stabilnie i spokojnie.

Nie ukrywam, że oboje jesteśmy dość ambitni i na pewno chcemy trochę więcej niż bycie w klasie średniej.

Mirki na #emigracja proszę powiedzcie z własnego doświadczenia w którym kraju jest dość stabilnie, chętnie poczytam też wasze historie z emigracji i jak u was to wygląda.
Na pewno chce skończyć studia za granicą bo obawiam się teraz mieszkania w Polsce, nie chce żyć w Białoruś v.2.

Na pewno rozważaliśmy też Norwegię ale studia tam? Ponoć nie są zbyt przyjaźni dla "obcych" i jest to dość konserwatywne miejsce ale zarobki dość godne i sytuacja stabilna jeśli chodzi o inflację i poziom życia.

Mamy zaledwie rok na podjęcie decyzji o miejsce przeprowadzki i boimy się wybrać źle bo to są dość spore pieniądze do zainwestowania żeby się przeprowadzić za granicę, wynająć coś i mieć na uwadze że pracy nie znajdziemy w tydzień.

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611790e8f81bf9000b2c6997
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 43
  • Odpowiedz
@kamil-mg: Tylko idiota albo zamordysta nie widzi, że Polska staje się coraz gorszym miejscem do życia dla zaradnych młodych ludzi.
Mniejsza z tym co to powyżej to zarzutka czy nie, sam się zastanawiam nad emigracją i czekam tylko na wynik następnych wyborów.
  • Odpowiedz
@exyvL: Jeszcze się łudzę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ogólnie to dobrze mi się tu mieszka ale wszystko ma swoje granice i nie chcę się zastanawiać czy tu za chwilę nie będzie cenzury Internetu a mi każą płacić bykowe bo nie chcę mieć kaszojada.
  • Odpowiedz
@kamil-mg: Ten moment kiedy dla wykopka groźniejsze są parady, które nikomu nic złego nie robią od tego, co się dzieje w naszym pięknym kraju XD dalej sobie dajcie pluc w twarz i udawajcie, ze to wiosenny deszcz. Prawda jest taka, ze jak jesteś w polszy bezdzietnym człowiekiem w okolicach 30 to masz #!$%@?.
  • Odpowiedz
PustyTowarzysz: Mieszkałem w Norwegii, Kanadzie, stanach, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Wal śmiało z pytaniami bo nie chce mi się pisać długich historii.

Najlepiej mi się teraz żyje w szwajcarii. Francja słabe zarobki. Norwegia jest droga jeżeli nie pracujesz na platformach lub jako jakiś specjalista. Kanada nieruchomości poszybowały gorzej niż w Polsce + słabe zarobki. Niemcy spoko zarobki ale dużo imigrantów i nie jest jakoś super bezpiecznie wieczorami. Stany to kapitalizm i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze naucz sie co to jest klasa średnia bo na razie to do klasy robotniczej chcesz wejść, średniej nie przeskoczysz bo nie pochodzisz z wyższej.

Po drugie na chwile obecną niczego nie macie do zaoferowania poza kandydaturą na magazyn w holandi, najpierw trzeba mieć budżet na wybranie sobie kraju i szukanie szczęścia na miejscu. Post z czarnej listy, wygląda jak wybieranie auta w salonie z 420zł w kieszeni i
  • Odpowiedz
@Maslacki: ale ja nie mówię, że nie widzę zamordyzmu, jest i przychodzi z zachodu, na zachodzie nie można normalnie żyć i w Polsce również, niszczy się przedsiębiorczość. Dlatego chciałbym w Polsce takiego przywódcę, jak ma Białoruś.
  • Odpowiedz
@Almagest: Język to akurat nie problem, skończyłem lingwistykę stosowaną i filologię wiec znam 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale z drugiej strony to jedyne co dobrze umiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mirku, odnośnie Niemiec. Dotarły do mnie informacje, że mniejsze miasta, szczególnie na południu są całkiem spoko jeśli chodzi o $ i dosyć bezpieczne. Masz jakieś informacje odnośnie tego? Osobiście mieszkałem tylko w Hamburgu, i jakoś niebezpiecznie nie było, za to kolorowo i drogo.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jeśli wydaje ci się ze w Polsce są wysokie podatki, to chyba ci dupsko pęknie jak wyjedziesz do Niemiec xD. Z bólu. Niemcy to kraj który absolutnie #!$%@? cię na sucho jeśli nie masz dzieci. Za to jeśli masz 3 dzieci to masz zajebiscie z górki i podatki bardzo niskie.
  • Odpowiedz