Wpis z mikrobloga

@qver51: Zawsze mnie zastanawiało na co w takich sytuacjach liczy bramkarz stojąc na linii. Na to że obrońcy go wyręczą, czy że napastnik wpakuje mu piłkę z 2 metrów do koszyczka?
@wiktorek_pl: Jak to co zrobić? Wyjść przed linię żeby nie dać się zamknąć i łapać bądź piąstkować bo ma przewagę zasięgu rąk. Każdy kontakt przy łapaniu sędzia gwiżdze na jego korzyść. Wiadomo zawsze jest ryzyko, że coś nie pójdzie zgodnie z planem, ale alternatywą jest być bezużytecznym licząc na obrońców albo czekać na egzekucję z 2 metrów.
@wiktorek_pl: Zadajesz głupie pytania to głupio odpowiadam xD Wyjść przed linię bramkową bo niby jaką inną. Jak może bramkarz stać i się patrzyć na taką "święcę" z autu lecącą wieczność na 2 metr bramki? Szanse na obronę strzału w takiej sytuacji to ma niewiele większe niż gracz z pola. Inna sprawa że obrońcy powinni mu pomóc w tym wyjściu, a oni sobie nic nie robią z tego, że 2-metrowy Jansson się
@wiktorek_pl: Chyba inne filmiki oglądamy. Ja widzę jak na 2 metr opada piłka lecąca lobem z autu, a bramkarz się przygląda i jej nie atakuje. Dał się zamknąć Janssonowi w zasłonie i tyle. Nie wiem czego Arteta ich tam uczy na treningach. Bramkarz powinien oddelegować do siebie obrońcę by skontrować zasłonę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lohmeyer: bramkarz nie może stać za blisko krótkiego słupka, ponieważ każde zgranie piłki za siebie przez drużynę atakującą kończy się brakiem bramkarza w obrysie bramki. Np. Krótki aut i szybka wrzutka na długi słupek. W przypadku takich akcji może co najwyżej wybiec do piąstkowania jeżeli jest 100% pewny, że dojdzie do piłki. Bardziej bym go tu ganił za tę bezpańską piłkę wzdłuż linii