Wpis z mikrobloga

Mirki co sądzicie o mieszkaniu na 4 piętrze w bloku bez windy?


@bober47: Że nawet jak jesteś fit singlem, to lepiej sprawdź, czy był jakiś gruntowny remont dachu. Przy tej starej technologii i czarnej papie to w lecie potrafi słońce ostro dać w dupę. Klima musowo.
  • Odpowiedz
@bober47: no to jak będziesz potrzebował coś wnieść do mieszkania to będzie nie ciekawie np rower codziennie czy zakupy a jak coś większego to już problem. Mnie osobiście stare bloki odrzucają
  • Odpowiedz
@bober47: latem gorąco, zimą zimno. Mieszkam 4 lata i nadal się nie przyzwyczaiłem do schodów.
Tyle, że nikt nie mieszka nade mną, nie ma tupania. Trochę schudłem na schodach.
Ogólnie to da się żyć.
  • Odpowiedz
Mieszkam na 4 cisza,spokój(wcześniej mieszkałem na parterze) są plusy i minusy.Do wchodzenia idzie się przyzwyczaić najgorzej było na początku pale dużo fajek i już na 3 miałem zadyszke teraz wnosze towar (płytki,kleje itp.) zadyszka po 4 rundkach w tą i z powrotem.Rowery trzymam w piwnicy ;) latem nieodczuwam dużej różnicy między 4 a parterem
  • Odpowiedz
@bober47: Spodziewaj się wyższych temperatur, bo dachy nie były zbyt dobrze zaizolowane. Do tego jak masz mieszkanie szczytowe i na południe tę ścianę to będziesz się czuł jak w piekarniku, albo zainwestujesz w klimatyzację.
  • Odpowiedz
@bober47:

Zaleta taka, że szybko się przyzwyczaisz. I będziesz ten dystans wchodzenia po schodach ogarniał na poziomie olimpijskim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak klatka ma kręcone schody, a w budynku mieszkania ok 250cm wysokości to wcale nie jest problem wchodzić codziennie. Do tego nikt się nie kręci na korytarzu.

Z wad to oczywiście remonty, tymczasowe "disabilities", mały entuzjazm gości (ale te mieszkania z wielkiej płyty i
  • Odpowiedz
@dochodek: mieszkanie po generalnym remoncie. Też właśnie patrzę na te 4 piętro optymistycznie pod względem kondycji i ogolnego zdrowia. klatka środkowa, okna północ-południe
  • Odpowiedz
@Elektrowuz: ja jestem ultra zadowolona z mieszkania na 4 piętrze, bo mi właśnie nikt nas głową nie tupta no i zasuwanie po schodach wspiera dietę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do gorąca: w tym roku zamontowaliśmy klimatyzacje i jest cu-do-wnie
  • Odpowiedz
@bober47 Generalnie to 2/10 nie polecam :
Dach to tragedia- co 2 lata łatają a jak przychodzi dobra burza i tak zaleje
Do schodów 10 lat nie mogę przywyknąć. Teraz jestem z brzuchem to w ogóle kosmos xD
Kurierzy płaczą z najmniejszą paczką. To samo dostawcy żarcia.
Sprawdź czy okna są w miarę ok szczelne bo w zimę pizga.
+U mnie dochodzą jeszcze słabi sąsiedzi, ale tam gdzie Ty celujesz może
  • Odpowiedz
Mirki co sądzicie o mieszkaniu na 4 piętrze w bloku bez windy?


@bober47:
jedynie może być problem z wnoszeniem większych zakupów albo czegoś większego jak np. meble, rower, a tak poza tym to lajcik
  • Odpowiedz