Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sinti: przegladam sobie rozne tutoriale i dodaje ciagle cos do swojego asortymentu, ale nie moge za duzo wziac naraz do nauki bo sie tylko mozna pogubic. Jak mam wolne to rysuje, rysuje, rysuje. Niektore rzexzy zostawiam na pozniej. Np wiem ze musze podciagnac sie w robieniu wlosow, zaginaniem sie ubrań i sporo innych takich #!$%@?. Ale zostawiam to na pozniej bo najwazniejesze sa dobre proporcje postaci, twarzy, potem jak juz sie
@Hrrr_tfu: a jak rysujesz pełny obrazek jakiejś postaci to masz od razu w głowie jak będzie wyglądał i szkicujesz go powoli na wzór z głowy trochę tak jakbyś rysował martwą naturę tylko że z pamięci (z tym że tutaj zaczynasz od szkieletu wiadomo), czy bardziej jakby kreatywnie masz pomysł na coś ale nie masz pełnego obrazu w głowie i w trakcie rysowania dodajesz elementy?
na ile to co rysujesz odpowiada temu
@Hrrr_tfu: idk czy rozumiesz o co mi chodzi, ja kiepski byłem w rysowaniu zawsze, ale ostatnio przyszło mi do głowy że w sumie jak właśnie rysuje jakąś martwą naturę czy coś bezpośrednio co widzę to wychodzi to całkiem nieźle, więc może jakby mi się udało dokładny obraz w głowie utrwalić to by lepiej szło bo bym mógł trochę jakby coś z widzenia rysować tylko wiadomo z proporcjami u amatora często problem