Wpis z mikrobloga

#wloclawek #polska #gownowpis #pkp
W ramach projektu i dotarcia z ciężką walizką ze sprzętem do jakiejś dziury w Kujawsko-Pomorskim i przy trzeciej przesiadce trafiam na dworzec do Włocławka. Wysiadam na peronie i kieruję się po znakach do autobusu bo potrzebuję PKS by dojechać do ostatniego punktu tego całego zamieszania i fajnie byłoby zdążyć bo odjeżdza za 15 minut. W obrębie peronu i przejścia podziemnego nie ma informacji, ze dworzec jest w remoncie o czym dowiadujesz sie jak idziesz za strzałkowymi znakami prowadzącymi na autobus, bo wszystko rozkopane w #!$%@? i zagrodzone płotem. Stoi buda (widoczna na zdjęciu) no to idę sie tam dowiedziec gdzie jest PKS a w okienku stara baba mówi mi, ze nic mi nie powie i tam wisi kartka a na kartce "Kasjer/sprzedawca PKP nie udziela informacji o przejazdach PKS" no i #!$%@?, buda oznaczona jako dworzec tymczasowy i do ktorej chyba kazdy idzie sie spytac o info zawiera starą babę, która ma odgórny zakaz udzielania takich informacji XD Pozostao sie spytac ludzi - wszedzie na dworcu stali ludzie palący szlugi czekajac zeby jechac do roboty, doslownie w kazdym kącie i nikt nie umiał powiedzieć gdzie dopiero na koncu stary dziadek wyjasnil jak dotrzec na tymczasowy dworzec PKS/ Zdazylem #!$%@? w ostatniej chwili.
Dwa dni pozniej wracam na dworzec bo czas wracac na chatę, ale jako ze dosc sporo chodzilem to mialem nadzieje usiasc bo dwie godziny do odjazdu. W obrębie całego dworca zero ławek wszystko #!$%@? i na sam koniec gdzieś na końcu peronu znalazłem to (zdjęcie w komentarzu). Idz pan w #!$%@?.
wklebachdymu - #wloclawek #polska #gownowpis #pkp
W ramach projektu i dotarcia z cię...

źródło: comment_1628842209IyofepsnT9PynpXy1OQVEN.jpg

Pobierz
  • 13
@ostoja: tego dnia naprawde duzo chodzilem i bylem mega #!$%@?, moim jedynym marzeniem bylo dojsc na peron i usiasc i gdy juz doszedlem nie mialem sily wiecej kombinowac szczegolnie ze mialem swiadomosc ze wokol mnie jest wszystko rozkopane, a co do reszty nie mialem swiadomosci bo tak to jest w obcym miescie
@u8t3io3p: to jest grubsza sprawa niż tylko PKP. Remont / budowa nowego dworca był planowany od bardzo dawna, ale stary budynek był współwłasnością PKP i PKS i nie mogli się dogadać między sobą w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego wszystkie te zadaszenia, które są robione przed dworcem, to budowa węzła przesiadkowego i tu inwestorem jest miasto. #!$%@?.
@wklebachdymu:

no bardzo pomyslowe szczegolnie, ze za chwile sie wsiada do zamknietego pojazdu pelnego smierdzacych ludzi jadacych z jednego konca polski na drugi XD

Lepiej... w zimę nawet koksowników nie dostawiali, jak pewnie zauważyłeś były tylko dwie wiaty, a ostatnią zimą było przypominam -24 w nocy, wszyscy tłoczyli się w tunelu i dzielili się swoimi żyjątkami =]