Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do fanów #wardega, którzy obejrzeli ostatnie story: Jak to jest z tym zabezpieczeniem notarialnym? "Potwierdzenie" notariusza jest święte i jest wystarczającym dowodem na wszystko? Nie zrozumcie mnie źle, nie bronię tu #wersow, bo wiadomo że w tej sytuacji sprawa jest oczywista i dowodów jest mnóstwo (nawet bez tego notariusza).

Załóżmy inna sytuację. Mam wroga, który chce mnie zniszczyć i ma znajomego notariusza. Ten znajomy notariusz "potwierdza", że zrobiłem coś czego w rzeczywistości nie zrobiłem - i mam przesrane w sądzie, bo notariusz potwierdził ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy nie powinno być tak że żadne słowo nie jest święte (nawet notariusza)? Czy nie powinno być tak, że powinny być dowody w postaci np. nagrania telefonem filmu Wersow z logiem? A nie że "notariusz potwierdził" i sprawa załatwiona?

#friz #ekipa i powiedzmy #famemma (bo dużo tu watahańczyków)
  • 45
@Back_Space: "Czy nie powinno być tak że żadne słowo nie jest święte (nawet notariusza)? Czy nie powinno być tak, że powinny być dowody w postaci np. nagrania telefonem filmu Wersow z logiem? A nie że "notariusz potwierdził" i sprawa załatwiona?" no właśnie notariusz robi tego typu dowody
Załóżmy inna sytuację. Mam wroga, który chce mnie zniszczyć i ma znajomego notariusza. Ten znajomy notariusz "potwierdza", że zrobiłem coś czego w rzeczywistości nie zrobiłem - i mam przesrane w sądzie, bo notariusz potwierdził ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Back_Space: wtedy notariusz - jeśli wiedział, że to nieprawda - idzie do więzienia na 10 lat, a gdy zrobił to nieumyślnie to na 2 lata
@Back_Space: Rozpatrz analogiczną sytuację oszustwa na innym poziomie - na poziomie np. sądu w którym twój znajomy ma znajomego sędziego - tak samo może Cię nieuczciwie skazać. Albo np. na poziomie kasjerki z Żabki, która oszuka Cię na pieniądze - tak samo może to zrobić. To jest analogiczna sytuacja. Nie ma na takie występki idealnego rozwiązania, metody 100% gwarantującej, że takie sytuację się nie zdarzą. Na pewnym etapie najlepiej założyć, że
wtedy notariusz - jeśli wiedział, że to nieprawda - idzie do więzienia na 10 lat, a gdy zrobił to nieumyślnie to na 2 lata


@grim-jack: to wiem, ale jak to udowodnić, że wiedział że to nieprawda? Przyjmujemy sytuację, że nie ma żadnych dowodów, a jedynym dowodem na moją niewinność, jest brak dowodów na moja winę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Back_Space: Nie.
Samo poświadczenie notarialne nie jest dowodem stuprocentowym co było wielokrotnie udowadniane.

Natomiast jeżeli notariusz potwierdził, że na filmach znajdowało się logo, w dodatku będą nagrania i inne mniejsze dowody, to takie poświadczenie jest mocnym zabezpieczeniem dowodów.
@Mandarex: No dobrze, ale notariusz potwierdza tylko pisemnie że "widział". Ale nie zrobił żadnego dowodu (chyba że zrobił?). Natomiast żadnych innych dowodów nie ma, bo filmy Wersow mają logo zablurowane.
Natomiast żadnych innych dowodów nie ma, bo filmy Wersow mają logo zablurowane.


@Back_Space: No i teraz już są dowody.

Bez poświadczenia notarialnego, obrona mogłaby pójść w kierunku "czegoś takiego nigdy na filmie nie było". Nie jest to silny argument biorąc pod uwagę, że sąd będzie dysponował na przykład filmem w którym jest logo. No ale załóżmy, że sąd daje wiarę obronie i uznaje, że logo zostało dodane przez Wardęgę.
I teraz
@SlepyBazant: Ale co ty w ogóle porównujesz? Skoro jest nagranie to znaczy że jest DOWÓD. A poświadczenie nie jest żadnym dowodem. Przecież nagranie nie może skłamać, bo nagranie po prostu pokazuje to co się stało. A poświadczenie? Moge se dowolne głupoty wpisać.