Wpis z mikrobloga

Hej, planuje w przyszłym miesiącu wziąć jakieś autko w leasing. Problem w tym, że kompletnie nie znam się na samochodach, tak więc kieruje się aspektem wizualnym (też jest dla mnie ważny). O ile porównuje sobie jakieś parametry techniczne i widzę, co w liczbach wypada lepiej, to nie za bardzo wiem, jak to będzie w praktyce. Rozglądam się za SUV-em lub Crossoverem, generalnie podobają mi się duże samochody, no i mam bąbelki, tak więc będzie kogo wozić. Auto do około 100tyś, na ten moment biorę pod uwagę Skodę Kamiq, Volkswagena T-Cross lub T-Roc (ew. Karoq albo Tiguan, ale te wypadają wiele drożej), albo może nieco tańszą alternatywę jak np. Dacia Sandero Stepway.

Co myślicie o tych autach? Może ktoś poleci jakieś fajne auto w rozsądnej cenie?

#leasing #samochody #skoda #volkswagen #dacia
  • 25
@kuncfot: Najbardziej podoba mi się t-roc, bo t-cross jest dla mnie zbyt kwadratowy. Ale z drugiej strony gdzie nie czytam, to jednak Kamiq zbiera dobre opinie (a no i wypada w sumie najtaniej z tych 3 samochodów).

@OptiFinance: Na pewno nowsze roczniki, ale nie musi on być całkowicie nowy.

@Jason_Stafford: @kuraku: Jakieś vany lub mini vany odpadają. Kompletnie mi się one nie podobają. Rozumiem kwestię praktyczności i wygody
@derczy: wszystkie vw i skody są z tych samych części złożone, różnią się designem i nieistotnymi niuansami. Więc opinie są korzystniejsze, dla tego kto więcej zapłaci.

Bierz co ładniejsza i pamiętaj o bagażniku, te 400l w kamiq jako tako starczy o ile Twoja różowa nie pakuje się w 2 walizki na wyjazd 3 dniowy. Ew. j.w. box.
mam bąbelki


@derczy: A ja polecam Hyundaia Tucsona (sprawdź czy Ci się podoba w nowej czy starej budzie, ale jednego i drugiego kupisz jeszcze nowego) lub Kię Sportage. Bagażnik 500l + box na dach powinien wystarczyć na trasy.

PS. Przy suvach musisz brać pod uwagę większe opory powietrza, a co za tym idzie i spalanie. Typowe spalanie dla takiego crossovera/małego suva to okolice 9-10 l w mieście (benzyna).
@derczy wbrew pozorom zainteresuj się Tiguanem. Można na niego dostać dobry rabat. No i jak chcesz zamaeiac auto z konfiguratora to przygotuj się na prawie rok oczekiwania ;)
@OrzechowyDzem: Sprawdzałem Tucsona, ale tylko te starsze modele, nowego nie widziałem i pewnie wypada wiele drożej. Zewnątrz wygląda on naprawdę całkiem dobrze, ale w środku to trochę bieda. Lubię gadżety, jak patrzę na wnętrza nowych aut, to aż chciałoby się w nich posiedzieć. Może to złe podejście, ale jak w napisałem w temacie, to nie mam bladego pojęcia o samochodach, tak więc wybieram je w sumie wzrokowo.

@Golfinho: Tiguana biorę
@OrzechowyDzem: I jakie wrażenia, jeśli chodzi o tego nowszego? Wygląda fajnie, trochę dziwna deska, ale generalnie całość wydaje się na plus. Podoba mi się. Muszę na pewno o nim trochę poczytać.
@derczy: Patrzysz trochę na to od dupy strony, ale rozumiem bo sam miałem w swoim życiu malucha i jakąś starą astrę z 7 lat temu wiec jak kupowałem auto 2 miechy temu to też tak miałem.

Masz duży budżet i myślisz też o nowym, wiec nie powinien być to problem, ale jeśli ostatecznie skusisz się na używane to silnik jest ważny (w nowym też ale go sobie wybierzesz sam). Przede wszystkim
@derczy: A no i zapomniałem dodać - zapomnij o wyżyłowanych małych, silnikach diesla (np. 1.0 i 120 koni), znacznie lepszy jest większy silnik. Znane od lat i przez to niskoawaryjne.

Bagażnik też ważny - mój ma około 400 litrów i jak jechaliśmy na wakacje w dwójkę na 10 dni to cały był zawalony, dosłownie cały. Rzeczy mieliśmy też w aucie. To prawda ze wzięliśmy ich bardzo dużo (wraz z zakupami) ale
@Golfinho: wchodzi nowy model, na otomoto zaczynają się od 120k.

W starej budzie były od 10Xk. To byłaby najfajniejsza opcja. Sam mam tiguana allspace :D

zapomnij o wyżyłowanych małych, silnikach diesla (np. 1.0 i 120 koni), znacznie lepszy jest większy silnik. Znane od lat i przez to niskoawaryjne.


@lubie_rude: głupoty Panie tutaj gadasz.

Raz, że nie ma już takich, jedynie w mazdzie i kii? ...
Dwa - silniki tsi jeżdżą
@kuncfot: A może i głupoty gadam, powtarzam tylko co i mnie zostało przekazywane. Tutaj nie dam sobie ręki uciąć. Ostatecznie i tak brałem większy silnik, bo w wybranej przeze mnie wersji nie było innych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta to moje osobiste doświadczenia.
@derczy: Sandero nawet nie bierz pod uwagę. Z Daci to jedynie Duster jest sensownym wyborem jak potrzebujesz taniego 4x4 z fajnym prześwitem, ale skoro piszesz, że zwracasz uwagę na wygląd i wnętrze to domyślam się, że wady tego modelu przeważą.
Patrzyłeś na Suzuki SX4 S-CROSS? Lekko powyżej 100k da się kupić 4x4 w automacie.
@derczy: Wiem że celujesz w crossovery, jeździłem Dusterem, Sandero to jednak wielkość Fabii. Spodobał mi się SUV, jednak wsiadłem w Skodę Scala którą mam od grudnia i natychmiast poczułem się "jak w domu". Przy 5 osobach silniczek 1.0 110KM (ja mam 115) dał radę. Jest to hatchback z dużym tyłkiem, który jest prawie jak kombi. Może warto się przejechać? Dzisiaj kosztuje jakieś 70k nówka.~ Powodzenia w poszukiwaniach!
@derczy: każdy ma inne wymagania, ale moim zdaniem (mniej więcej takie same dzieciaki mam) troc i tcross będą za małe jak na rodzinne autka. Jak masz fotelik z bazą to na przednich fotelach może się już być mało komfortowo. A o większym foteliku tyłem do kierunku jazdy to już w ogóle zapomnij. Przez chwilę jeździłem Koną (podobny rozmiar) to nawet przy zwykłym foteliku dla 3latka musiałem się trochę ściskać jako kierowca.