Wpis z mikrobloga

U Was w pracy dziewczyny też robią sobie komicznie powiększone usta kiedy zbliżają się do trzydziestki? Zauważyłam pewien schemat. Zaczyna się dość subtelnie, gdybyś nie wiedziała że wcześniej koleżanka miała wąskie usta a teraz ma pełniejsze nawet byś tego nie zauważyła.

Natomiast po około 5 miesiącach zaczynają puchnąć do śmiesznych rozmiarów a stare zdjęcia z fejsa i insta magicznie znikają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodatkowo w 90% przypadków jako akompaniament zmienia się sposób robienia makijażu ze stonowanego na mocno podkreślający kości policzkowe.

Nie rozumiem tego, bo moim zdaniem tego typu zabieg tylko postarza.

#phyrexiacontent #przemyslenia #pracbaza #uroda #makijaz #logikarozowychpaskow #praca
  • 24
@Phyrexia: U mnie w pracy nie (branża budowlana), ale w rodzinie tak. Ale to wynika raczej z tego, że szwagierki są z branży kosmetycznej i jedna jest już obotoksowana (40-latka), a druga ma zrobione usta na glonojada (30-latka). Wydaje mi się, że jest to spowodowane tym, że ona mają te zabiegi prawie za darmo, bo jakieś ich koleżanki się uczą i z tego korzystają.

Najgorsze jest to, że mnie też namawiają
@Phyrexia:
Nie wszyscy akceptują, że ciało się starzeje. To są moim zdaniem kroki wynikające z desperacji i strachu.
Jeśli całe życie ktoś uważał urodę za wyznacznik wartości człowieka, a to bardzo częste kryterium, to kiedy zauważa pogarszanie się urody zaczyna się po prostu bać. Wartość, we wlasnych oczach, spada.
A takie pompowanie ust to jeden z prostszych i bardziej widocznych zabiegów.