Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Napisalem pare publikacji naukowych na temat ocieplenia klimatycznego. Pisze artykuly popularno-naukowe o zagladzie klimatycznej. Jestem zalozycielem duzego miedzynarodowego forum o globalnym ociepleniu. Organizuje AMA z naukowcami, pisarzami oraz politykami na temat klimatu. Zajmuje sie tym jako side-job od spokojnie 10 lat. A pozniej wchodze sobie na wykop i NIKT, NIKT sie tym nie przejmuje. Same chichy i smiechy i zakopywanie znalezisk o climate change.

Jestem przerazony niewiedza Polakow o nadchodzacej zagladzie i opadaja mi rece ze ludzie sa tacy krotkowzroczni. Zaraz przyleci pol wykopu i mi powie ze od 500 lat ludzie przewiduja zaglade, ze pada snieg, ze to korporacje zanieczyszczaja w 70%, ze dlaczego ja mam nie jesc miesa czy mam placic wieksze podatki kiedy Chiny zanieczyszaja caly swiat. Ze to scam Nowego Ladu i ze w ogole to jest w pyte.

Wiele razy probowalem to poruszyc tutaj na mirko ale bylem wysmiany. Juz nawet wiem jaki bedzie pierwsyz komentarz pod tym wpisem. Albo b8 bo gdzies zrobilem blad ortograficzny albo ze wszystko bedzie dobrze

Wiem ze trudno to sobie teraz wyobrazic ale za 10-15 lat swiat bedzie inny. Nie zawali sie ale bedzie inny. To co teraz uwazasz za normalne to za 10 lat bedzie luksusem. Zabieram sie za czytanie raportu IPCC

#klimat #globalneocieplenie #neuropa #swiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6110f603be8421000b7125b9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania ja przeczytałem książkę "Nauka o klimacie" i tam wszystko było ładnie wyjaśnione, teraz już wiem, że z planetą jest coraz gorzej i nic nie robię w tym kierunku, przeszłe pokolenia doprowadziły do tego, że nie stać mnie na coraz drożejące mieszkanie i nie ma perspektyw na lepszą przyszłość dla nadchodzących pokoleń, więc niech świat płonie (topnieje?)
@AnonimoweMirkoWyznania: to może wyjaśnij o co chodzi zwykłym językiem a nie jakimiś tajnym tylko dla zaawansowanych. Lubię poczytać ciekawostki ale jak coś jest za długie to czasem brakuje czasu. Ludzie nie śmieją się bo im nie zależy tylko ich nie stać. Ja bardzo chętnie widziałbym w rodzinie auto hybrydowe albo elektryka ale mnie nie stać. A to ze świat za 15 lat będzie wyglądał inaczej niż dzisiaj to takie samo porównanie
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja się przejmowałem od 2018 roku, była mowa o tym wszędzie. Edukowałem rodzinę znajomych itd. W porządku, wiemy. Tylko ja uważam (i wielu ludzi z Twojej 'branży'), że to nie w konsumentach leży problem, tylko w korporacjach. Co z tego, że ja posegreguję sobie śmieci, czy kupię ledową żarówkę, skoro amazon tylko w jednym magazynie daje na przemiał 130000 przedmiotów dziennie? Co z tego, że uświadomię rodzinie, skoro przy transporcie
barabasz: Szczerze to uważam że wina lezy w alarmistach, ile to było artykułów że do 1990 nie będzie dziury ozonowej, umrzemy bo nas UV wypali. Że się ropa zaraz skończy. Że lodowce stopnieją i będzie metr wody wyżej do 2018. Że znikną państwa w Oceanii, bo ich zaleje. Że holandia zniknie, a holendrzy przeprowadza się do Niemiec. I co?

I nic. Człowiek sobie siedzi, wszystko jest tak samo jak było, lato