Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@macias-mackowiak: w jakim kraju? Z tego co wiem to na zachodzie zdecydowana większość kredytów to kredyty ze stałą stopą na cały okres kredytowania, jakie były różnice w marży między stałą a zmienna stopą w kraju, którym mieszkasz?
Płacę kredyt w Polsce, tyle, że w euro. Rata obliczana z uwzględnieniem EURIBOR. Widocznie ten wskaźnik nie jest zupełnie zależny od stóp procentowych wyznaczanych przez nasze kochane NBP, ale mogę pisać bzdury. W każdym razie uważam, że szczególnie teraz lepiej brać kredyt w tej walucie niż w PLN.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@macias-mackowiak: to wygląda trochę inaczej, tak jak pisałem wcześniej, stopa referencyjna wyznaczana jest przez NBP a WIBOR, który jest składową oprocentowania nominalnego jest z tym skorelowany. Przy kredycie indeksowanym nie ma wiboru, jest tak jak mówisz EURIBOR (ustalany w Brukseli) lub LIBOR (ustalany w Londynie) kredyty walutowe są też bez porównania droższe niż kredyty w PLN, mniejszy jest też wskaźnik LTV czyli trzeba mieć więcej wkładu, jest parę innych ograniczeń co