Wpis z mikrobloga

@DarthKenobi: Hauptschule to gówno, po tym możesz iść na jakiś słaby Ausbildung i to w sumie tyle XD

Da się wprawdzie w Hauptschule zrobić Realschuleabschluss, i to powinno być celem, wtedy można mieć jakiś w miarę okej Ausbildung a nawet przy odpowiednim zaparciu maturkę i studia
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: Bo teoretycznie można. W praktyce u nas po 9 klasie wybrano praktycznie losująco 20 osób które trafiły do klasy z której można zrobić Realschuleabschluss, a reszta została kompletnie obsrana ¯\_(ツ)_/¯

Hauptschule to największy rak szkolnictwa o jakim słyszałem w życiu, gówno na skalę międzynarodową
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: Ja byłem w Hauptschule i przechodziłem drogę do Realschuleabschluss więc costam wiem, chyba, że coś się zmieniło

W skrócie jak ktoś ma iść do niemieckiej szkoły robić Hauptschuleabschluss to lepiej do niej w ogóle nie iść xD
  • Odpowiedz
Hauptschule to poziom gorszego liceum?


@DarthKenobi: nie XD Poziom liceum to jest 13-12-11 klasa Gymnasium, Hauptschule to jest teoretycznie zawodowka, poziom bardziej polskiego gimnazjum. Realschule to zwykla szkola a la gimnazjo-technikum. Z tym, ze takie specyficzne rzeczy zawodowe to sa raczej na Berufsschule robiac jakis Ausbildung. Szkola szkole tez nierowna, bo czasem Realschule stoi na rownie dobrym poziomie (do 11 klasy) co Gymnasium jesli dyrekcja ma jakies ambicje.

hauptschule gowno ale
  • Odpowiedz
@zaloz_konto23: ojj tak byczkq +1

Z plusów w Hauptschule to np to, że nawet nie potrafiąc tam dobrze Niemieckiego (byłem w DE wtedy rok) byłem w czołówce klasy, bo te jełopy nie wiedziały nawet co to Rzeczowniki a co to Przymiotniki X'D

Plusem było też to, że byłem na siema z największymi patusami w mieście, co zawsze dodawało mi Street Creditu
  • Odpowiedz
: no no, zobacz sobie statystyki ile jest osob po hauptschule zdajacych Fachabi


@zaloz_konto23: my tu nie piszemy o statystykach tylko o możliwościach. Dlatego właśnie zaoferowalem się aby Wam to wytłumaczyć.

Gymnasium to poziom liceum PL xD no jebłem. Widac od razu, ze wypowiada się zazdrosny absolwent mittelschule albo co gorsza polskiego liceum xD
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: Tak, Gymnasium to jest poziom polskiego liceum. To samo, niemalze 1:1 co w Polsce.

Allgemeine Hochschulreife przygotowuja Cie na studia, nawet jesli w niektorych landach jak NRW poziom ssie troche i jak wjezdza ktos z Bawarii, to praktycznie nie ma problemow z np. matma przez pierwsze 2 semestry na wiekszosci uczelni, podczas gdy absolwenci z NRW maja mase nowych rzeczy do przyswojenia. Wiec ciezko porownac jednoznacznie mature pomiedzy landami, a
  • Odpowiedz
, bo te jełopy nie wiedziały nawet co to Rzeczowniki a co to Przymiotniki


@erni13: bez obrazy, ale Wy widocznie trafialiscie do tych szkół mieszanych dla auslendrow z obnizonymi wymaganiamj. Tam tez trafia najwieksza niemiecka patola (późniejsi bywalcy manifestacji querdenker)
@zaloz_konto23:

Moj syn zaczynał od przedszkola i z niczym takim nie spotkalem się na zadnym etapie jego nauki.
Nie mial nawet nauki masturbacji w 2 klasie!!! Skandal!!!

Wybaczcie, ale teraz
  • Odpowiedz
@DarthKenobi: hauptschule czyli mittelschule to odpowiednik polskiej zawodowki z tą roznicą, że ksztalci naprawdę dobrych fachowców co widać po IQ Niemców i tym, ze niemcy to 4 gospodarka świata. Po takiej szkole masz konkretny zawod w ktorym przyzwoicie zarabiasz lub mozesz kontynuować bez przeszkod swoją dalszą edukację. REALSCHULE to poziom polskiego liceum ogiolnoksztalcącego czyli nic dalej nie wiesz i musisz uczuc się dalej aby zdobyc jakikolwiek zawod. Gymnasium to polączenie polskiego
f.....k - @DarthKenobi: hauptschule czyli mittelschule to odpowiednik polskiej zawodo...

źródło: comment_1628362299iKZvRYcCRREELpJX56FYVl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
/@erni13: ja nie wiem w sumie czy on jest trollem czy nie, ale jesli nie, to ostro #!$%@? w glowie xD

hauptschule czyli mittelschule to odpowiednik polskiej zawodowki z tą roznicą, że ksztalci naprawdę dobrych fachowców


@fajnypierozek: chyba w Straßenwissenschaften i Kanakologie ich ksztalci XD
  • Odpowiedz
@zaloz_konto23: hauptschule czyli mittelschule to odpowiednik polskiej zawodowki z tą roznicą, że nie uczą jeszcze konkretnego zawodu tylko masz czas na praktyki aby zobaczyć w czym jestes dobry i co Ci podpasuje. Uczą pisania CV i wszystkiego co ci sie przyda w zyciu a czego przecietny polak nie potrafi po liceum XD

@DarthKenobi: poprawilem
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: jakiej mittelschule, o czym Ty bredzisz? Dekade temu chodzilem do realschule po przyjezdzie bo slaby mialem niemiecki, ale dzieki Bogu przyjeto mnie po roku do gymnasium i musialem co prawda powtarzac klase, ale nie bylem az tak w dupie jak Ci, ktorych wyslali do HS.

jakie przedmioty miałeś w swojej mittelschule? Miałeś Wirtschaft, informatik, AWT?


naucz sie najpierw jezyka, a potem sprawdz sobie w necie jakie sa w Twoim bundeslandzie
  • Odpowiedz