Wpis z mikrobloga

@bodzi_dzwunik: będzie. U mnie w mieszkaniu przed założeniem klimatyzacji potrafiło być niemal 30 stopni, z tym że mam okna na południowy wschód. U sąsiada z mieszkaniem na południowy zachód było piekło. Klima da Ci ukojenie :)
@bodzi_dzwunik: montujesz klimę tak samo jakbyś montował na innych ekspozycjach i spokój.
Inna sprawa, że południe to najgorsze co może być bo świeci cały dzień słońce, zachód dopiero od 14/15 zwykle.

Wschód i południe to już w ogóle tragedia - słońce cały dzień wali w okna i bez rolet zewn. nie pośpisz w tym
@budyn: też rozważam takie coś. Właśnie nie chcę metalowych ciężkich rolet tylko albo takie coś albo te żaluzje żeby coś tam światła wpadało nawet jak to zasunę.

@Singularity00: od południa jest aneks kuchenny i trochę balkonu. Balkon jest dość głęboki, więc nie sądzę żeby tam światło wpadało mocno, bo balkon piętra wyżej będzie robił za daszek. Jedynie co to boję się tego zachodu i nagrzania mieszkania przed snem. Z drugiej
@bodzi_dzwunik: no nagrzeje się na pewno jak nie zamontujesz rolet zewnętrznych ale i tak zamontujesz klimę i tak a tego ciepła w Polsce to masz ostatnio kilka tygodni w roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plus zachodu właśnie jest to, że wracasz po pracy i masz widno w mieszkaniu jak tylko słońce jest a lepiej się żyje w takim pomieszczeniu niż jak jest ciemno (wschód czy południe).
@bodzi_dzwunik: Ja mam takie mieszkanie. Zamontowałem klimę w salonie i jest git, w sypialni i gabinecie używam wiatraków jak jest mega gorąco i tyle. A słoneczko elegancko mi świeci przez dużą część dnia. Dla mnie to dużo większy plus niż to że przez jeden miesiąc jest cieplej - klima + wiatraki i daje radę.