Wpis z mikrobloga

Jeśli potwierdzą się dotychczasowe informacje, śmierć ziomka z Lubina będzie wręcz bliźniaczo podobna do sprawy Floyda.

Wykopki są słusznie oburzone zachowaniem policji, ale to powoduje dysonans. Przecież przy śmierci Amerykanina klaskali uszami.

W związku z tym, sezon na fikołki "TO SĄ KOMPLETNIE RÓŻNE SYTUACJE!!!!!!" uważam za rozpoczęty!

#neuropa #bekazprawakow #lubin
NapalInTheMorning - Jeśli potwierdzą się dotychczasowe informacje, śmierć ziomka z Lu...

źródło: comment_1628321228JAjBS7DbXxp5dxK6yGykfo.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Zgaduję, że
- zabity nie był naćpany wszelkim gównem (co najwyżej po marihuanie)
- nie był groźnym kryminalistą - co najwyżej wyroczek za handel ziołem
- policjanci dostaną symboliczne wyroki, może większość się w ogóle wywinie
- na pewno nie będzie większych protestów, plądrowania sklepów, fejsbukowego oburzenia

Także są to zupełnie różne sprawy
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Przy śmierci czarnego zrobili bohatera narodowego z ćpuna i bandyty, i to jest oburzające.
Nie widziałem komentarza, jaki to biedny biały sebek, ćpunek, bohater zginął męczeńską śmiercią.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Dobra, no i co? Nie było mi szkoda Georga tego też nie będzie.

IMO to raczej problem ludzi którzy chcą mniejszego fundowania policji itd. Niech sobie teraz protesty odpalają i swoje strefy niezależne. Jestem ciekawy jak im pójdzie uprawa antyrasistowskiego ogródka.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: W pełni zgadzam się że to bliźniacze sytuacje. W jednej i drugiej patus stawia opór w czasie zatrzymania, czym sprowadza na siebie środki przymusu bezpośredniego. Niestety miał pecha i w tym wypadku kończą się one tragicznie
  • Odpowiedz
fakt, że Floyd był czarny, a jego zabójca biały.

Można się spierać co do roli rasizmu w zabójstwie Floyda, lecz nie na żadnych wątpliwości, że kolor skóry ofiary miał ogromny wpływ na odbiór całej sytuacji.


@NapalInTheMorning: oczywiscie, ze tak i calkowicie sie z tym zgadzam.
ale obok tematu rasizmu, byl tez temat brutalnosci policji, i ogolnej patologi policji. Przynajmniej w Stanach, pewnie w Polsce ten temat byl mniej grany przez kladace
  • Odpowiedz
Jeśli potwierdzą się dotychczasowe informacje, śmierć ziomka z Lubina będzie wręcz bliźniaczo podobna do sprawy Floyda.


@NapalInTheMorning: Sam fakt że tak piszesz, oznacza że nie rozumiesz, dlaczego czarni amerykanie protestowali po śmierci Floyda. Brutalność policji wobec czarnych w USA to długa historia, sięgająca jeszcze dekad przed sprawą Rodneya Kinga.
  • Odpowiedz
Sam fakt że tak piszesz, oznacza że nie rozumiesz, dlaczego czarni amerykanie protestowali po śmierci Floyda. Brutalność policji wobec czarnych w USA to długa historia, sięgająca jeszcze dekad przed sprawą Rodneya Kinga.


@majcher_krk: oczywiście masz rację, po prostu nie zrozumiałeś mojego postu.

Chodzi o to, że sam przebieg był bardzo podobny zasadniczą różnicą jest właśnie rasa ofiary. A to wypoki wypierają, mówiąc o Floydzie „dobrze że z dech” jednocześnie zaprzeczając, że
  • Odpowiedz
Chodzi o to, że sam przebieg był bardzo podobny zasadniczą różnicą jest właśnie rasa ofiary. A to wypoki wypierają, mówiąc o Floydzie „dobrze że z dech” jednocześnie zaprzeczając, że to z powodu koloru jego skory.


@NapalInTheMorning: tyle że te same wykopki piszą, że dobrze że Seba z dech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Otóż nie, chłop był nafurany, rzucał kamieniami w oknach a policję wezwała jego własna matka


@pidzej11: To nadal za mało, żeby zasłużyć na śmierć. Nie stanowił zagrożenia, nie miał noża, broni.
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: No wiadomo, policjanci #!$%@?, są sposoby na obezwładnienie człowieka w bardziej skuteczny sposób, nie musieli trzymać mu kolana na głowie. Ale nie można mówić ze zawineli go za niewinność, do tego nie jest znana konkretna przyczyna śmierci, mogły ja spowiadać narkotyki.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: ludzie śmiali się z Floyda bo został bohaterem, tylko dlatego że jest czarny i zginął przez białego faceta xD
Gdyby normalnie ten policjant został skazany nikogo by to nie obchodziło, a burgery zrobiły z tego szopkę na cały świat, doprowadziło to do zamieszek w miastach i rabowań. Do tego zaczęło się jakieś śmieszne klękanie przed meczami piłki nożnej w Europie, w której rasizm w porównaniu do Stanów nie istnieje.
Europa
  • Odpowiedz
@balin1: o co wam chodzi z tym cpunem xD? Co to w ogole jest za argument ze ktos cpa? Dlaczego to ma miec wydzwiek negatywny? Churchill byl alkoholikiem uzaleznionym od amfetaminy, do tego posiadal niewolnikow. Jakos nie widze pod kazdym wpisem dotyczacym Churchilla wzmianek o tym, ze... UWAGA! Churchill byl cpunem! Halo, clunem byl, cpal! Churchill cpal!
  • Odpowiedz