Wpis z mikrobloga

Jeśli potwierdzą się dotychczasowe informacje, śmierć ziomka z Lubina będzie wręcz bliźniaczo podobna do sprawy Floyda.

Wykopki są słusznie oburzone zachowaniem policji, ale to powoduje dysonans. Przecież przy śmierci Amerykanina klaskali uszami.

W związku z tym, sezon na fikołki "TO SĄ KOMPLETNIE RÓŻNE SYTUACJE!!!!!!" uważam za rozpoczęty!

#neuropa #bekazprawakow #lubin
NapalInTheMorning - Jeśli potwierdzą się dotychczasowe informacje, śmierć ziomka z Lu...

źródło: comment_1628321228JAjBS7DbXxp5dxK6yGykfo.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Dla mnie to, że ktoś jest ćpunem ma wydźwięk negatywny, to po pierwsze.
Po drugie, ćpun nie równa się komuś, kto czasem używa narkotyków, lecz odnosi się do osoby która nie ma nad tym kontroli i zachowuje się w nieodpowiedzialny sposób / jest niebezpieczna.
Po trzecie, bohaterskiego murzyna, określenie ćpun, opisywało w sposób kompletny, bo nic więcej sobą nie reprezentował, tego sebka z filmu może też, nie wiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NapalInTheMorning: Tak samo jak przy murzynie tak i przy polaku po prostu mam nadzieję ze proces nie będzie na tyle publiczny zeby mialo to wplyw. Przy floydzie i tu wiadomo, jest problem bo zginął czlowiek, zawiodły procedury i/lub funkcjonariusze, trzeba to sprawdzić. Problem tylko ze z floyda zrobiono jakis problem z rasizmem i julki w polsce zaczely klekac w parkach a w stanach byla to okazja do pladrowania i robienia sobie
  • Odpowiedz
@balin1: no i pytam skad ten wydzwiek? Dorosly czlowiek moze robic co chce tak dlugo jak nie szkodzi tym nikomu innemu.

Wytlumacz dlaczego slowo cpun "opisywalo w sposob kompletny" Flyoda. (nie interesowalem sie sprawa, wiec pytam z czystej ciekawosci)
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Skoro dyskutujesz to się zainteresuj, mi się nie chce tłumaczyć, po tym jak było to wałkowane tysiące razy.
I ten dorosły człowiek szkodził innym, doczytaj sobie.
  • Odpowiedz
@balin1: przeciez nie dyskutuje o zyciu prywatnym Floyda tylko o tym ze osoby uposledzone uzywaja w dyskusjach argumentow typu "zazywal narkotyki - byl zlym czlowiekiem", w momencie gdy co 3 mlody Polak sprobowal w swoim zyciu jakiegos narkotyku.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Część oburza się na robienie z niego bohatera(w tym ja) a część to rasiści. Tu nie ma jednej skonsolidowanej grupy i myślę że zdecydowana większość należy do tej pierwszej grupy.
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Dla mnie to, że ktoś jest ćpunem ma wydźwięk negatywny, to po pierwsze.
Po drugie, ćpun nie równa się komuś, kto czasem używa narkotyków, lecz odnosi się do osoby która nie ma nad tym kontroli i zachowuje się w nieodpowiedzialny sposób / jest niebezpieczna.

Przeklejam bo już Ci na to odpowiadałem.
  • Odpowiedz
Zgaduję, że

- zabity nie był naćpany wszelkim gównem (co najwyżej po marihuanie)


Czy naćpanych policja możę zabijać?

- nie był groźnym kryminalistą - co najwyżej wyroczek za handel ziołem


Czy byłych kryminalistów policja może zabijać?

- policjanci dostaną symboliczne wyroki, może większość się w ogóle wywinie


Tak było dotychczas w większości takich spraw w USA.

- na pewno nie będzie większych protestów, plądrowania sklepów, fejsbukowego oburzenia


Po wielu morderstwach w wykonaniu
  • Odpowiedz
Po wielu morderstwach w wykonaniu policji w USA też nie było protestów i plądrowania sklepów.


Dodajmy do tego jeszcze fakt, że przemoc i plądrowania to były zjawiska rzadko spotykane na protestach. Na przykład tutaj piszą, że 97% protestów miało charakter pokojowy.

@rzep
  • Odpowiedz
Sekcja ze sprawy Floyda jest tak samo ciemna i brudna, w dodatku śmierdząca na odległość, jak on sam. Btw Fenatyl powoduje duszności, prowadząc do śmierci osoby ćpaajcej ten szit poprzez właśnie uduszenie, dobranoc
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: nie znam przebiegu akcji ale mi go nie szkoda. Jeśli 3 milicjantów musiało go trzymać to znaczy, ze podskakiwał. A jak ktoś stawia opór to musi się liczyć z konsekwencjami. Policja nie może się bać użyć siły przeciw patologii.
  • Odpowiedz