Wpis z mikrobloga

Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć, czemu Łukaszenko cieszy się tak dużą sympatią wśród części polskiej prawicy.

Jeszcze żeby jego rządy miały coś wspólnego z prawicą, ale to komuna i autorytaryzm w najczystszej postaci. Taki Jacek Wilk powie, że na Białorusi są korzystniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, co jest bzdurą totalną. To państwo posiada największy udział w gospodarce i wypracowuje aż 80% PKB. Fajny wolny rynek. co nie? :)

Druga sprawa, to wolności obywatelskie. Czy ktokolwiek chciałby żyć w kraju, w którym nie istnieje prawo do wyrażania swoich przekonań? Czy ktokolwiek chciałby być prześladowany i zamykany w aresztach śledczych za najmniejszą krytykę polskich władz? A później zostać skazanym politycznym wyrokiem? Nie sądzę.

Kolejna rzecz, to morderstwa polityczne. Wielu opozycjonistów zaginęło bez wieści, Łukaszenko wykosił każdego, kto w choć najmniejszy sposób zagrażał jego władzy. Najnowszy taki przypadek to zabójstwo białoruskiego aktywisty na Ukrainie, a trwa to nieprzerwanie od lat dziewięćdziesiątych.

Nie zapomnijmy też, że białoruska telewizja państwowa dała do zrozumienia białoruskim opozycjonistom, że czeka ich ten sam los, co powieszonego w powieszonego w kijowskim parku, Witalija Sziszowa.
#4konserwy #neuropa #bialorus
Pobierz kiera1 - Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć, czemu Łukaszenko cieszy się tak dużą symp...
źródło: comment_1628238309KcPc5lbNYuDfsVmVbolRXp.jpg
  • 26
@kiera1

cieszy się tak dużą sympatią wśród części polskiej prawicy.

Wśród lewicy, która spiskuje z PiSem, o którym mówi dyktator™ (stając się współdyktatorem™), łamiąc polską Konstytucję i niszcząc praworządność w Polsce.
Kilka m-cy temu @Filippa porównał Kaczyńskiego do Łukaszenki, czyli lewica sympatyzuje de facto z dyktatorem™ na skalę białoruską. Nic tak nie cementuje sympatii niż wspólne niszczenie praworządności i popieranie faszyzmu w Polsce.
Wilk powie, że na Białorusi są korzystniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, co jest bzdurą totalną


@kiera1: ostatnio rząd Białorusi ułatwił prowadzenie działalności gospodarczej przecież. Umożliwił płacenie pracownikom wyrobami, dzięki czemu kołchoz np. Zapłacił pracownikom po 1,5 tony gnoju. W zgniłej Europie by to nie przeszło...