Wpis z mikrobloga

Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć, czemu Łukaszenko cieszy się tak dużą sympatią wśród części polskiej prawicy.

Jeszcze żeby jego rządy miały coś wspólnego z prawicą, ale to komuna i autorytaryzm w najczystszej postaci. Taki Jacek Wilk powie, że na Białorusi są korzystniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, co jest bzdurą totalną. To państwo posiada największy udział w gospodarce i wypracowuje aż 80% PKB. Fajny wolny rynek. co nie? :)

Druga sprawa, to wolności obywatelskie. Czy ktokolwiek chciałby żyć w kraju, w którym nie istnieje prawo do wyrażania swoich przekonań? Czy ktokolwiek chciałby być prześladowany i zamykany w aresztach śledczych za najmniejszą krytykę polskich władz? A później zostać skazanym politycznym wyrokiem? Nie sądzę.

Kolejna rzecz, to morderstwa polityczne. Wielu opozycjonistów zaginęło bez wieści, Łukaszenko wykosił każdego, kto w choć najmniejszy sposób zagrażał jego władzy. Najnowszy taki przypadek to zabójstwo białoruskiego aktywisty na Ukrainie, a trwa to nieprzerwanie od lat dziewięćdziesiątych.

Nie zapomnijmy też, że białoruska telewizja państwowa dała do zrozumienia białoruskim opozycjonistom, że czeka ich ten sam los, co powieszonego w powieszonego w kijowskim parku, Witalija Sziszowa.
#4konserwy #neuropa #bialorus
kiera1 - Ja nigdy nie potrafiłem zrozumieć, czemu Łukaszenko cieszy się tak dużą symp...

źródło: comment_1628238309KcPc5lbNYuDfsVmVbolRXp.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@kiera1: Konfederaci to zamordyści (zwłaszcza politycy, elektorat może tylko naiwny i nie zauważa), dlatego Putin i Łukaszenka cieszą się wśród nich takim uznaniem, natomiast europejscy politycy d***kratyczni nie.
  • Odpowiedz
@kiera1: Fetyszyzacja politycznych strongmenów którzy mają być, w ich umysłach, cudownym lekiem na wszystkie bolączki "złej i niewydajnej" demokracji. Jeżeli cały czas prujesz narrację że obecny ustrój jest zły, bo nie rządzisz - to trawa zawsze będzie bardziej zielona po drugiej stronie ulicy i będziesz budował obraz dyktatury jako ustroju z definicji lepszego, bo wtedy mógłbyś rządzić dożywotnio i nikt by ci nie podskoczył.

To dość typowy pogląd, w środowiskach które
  • Odpowiedz
Taki Jacek Wilk powie, że na Białorusi są korzystniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej


@kiera1: wczoraj Łukaszenka znowu zagroził zamykaniem prywatnych firm jeżeli nie powstana w nich prorezimowe zwiazki zawodowe
  • Odpowiedz
@kiera1: ale te szubienice im sie podobaja, przeciez to narodowcy wieszali portrety przeicnwików politycznych, a Braun zapowiadał mordowanie niewygodnych dizennikarzy. Prawica w Polsce czuje mięte do Łukaszenki bo łaczy ich zamordyzm.
  • Odpowiedz
@gardzenarodowcami: No ta ‚bezzębna’ rewolucja okazała sie kiepskim pomysłem
Wcześniej mundurowi byli darzeni szacunkiem (to akurat może być dyskusyjne)
i jak na ‚zamordyste’ Baćka oferował dobry system socjalny. Prócz tego stworzył dobre warunki dla branży IT. Ich ambasador w Stanach podpatrzył rozwiązania zza oceanu, które zasilali kasą z Chin
ZAMORDYZM
  • Odpowiedz
Bo Łukaszenka goni "lewactwo", a wszyscy zwolennicy twardej ręki i autorytaryzmu zawsze sądzą, że to oni będą zgniatać innych i nie myślą że sami mogą zostać zgnieceni.
  • Odpowiedz
Czy ktokolwiek chciałby żyć w kraju, w którym nie istnieje prawo do wyrażania swoich przekonań?


Przecież Polska prawica marzy o wprowadzeniu takiego zamordyzmu w Polsce, w stosunku do swoich przeciwników politycznych i otwarcie o tym mówi.
Białoruś świetnie pokazuje o co konfederacji tak naprawdę chodzi. Gospodarka nie ma żadnego znaczenia, ważna jest dyktatorska władza jednostki, zakaz LGBT i pałowanie lewaków. A gospodarka? Kto by się tym przejmował, w końcu ich program to
  • Odpowiedz
@Opipramoli_dihydrochloridum: wiadomo miliony Białorusinów wyszło na protesty podziękować za świadczenia socjalne, dobre warunki w branży IT, przekopy w radiowozach jeżeli nie popierasz jedynej słusznej narracji, i sfałszowane wybory XD. Jeżeli tak ci się podoba życie pod butem możesz tam jechać nawet dzisiaj, ale dla mnie zawsze to będzie zamordyzm
  • Odpowiedz